Renault Kangoo logo değiştirdi, Nissan NV250 oldu

by Aybike Güzel
0 comment

Kompakt van sınıfında elini güçlendirmek isteyen Nissan, Avrupa pazarına yönelik yeni bir model tanıttı. Nissan NV250 ismiyle tanıtılan araç, aslında tasarım olarak bizlere hiç de yabancı değil. Çünkü aracın Nissan logosu hariç öteki tüm ayrıntıları Renault Kangoo modeline ilişkin.

2019’un Eylül ayında Avrupa’da satışa sunulması planlanan Nissan NV250; birden çok motor ve kabin seçeneğinin yanı sıra iki farklı gövde uzunluğuyla tercih edilebilecek. Bu uzunluklar sırasıyla 4.28 metre ve 4.67 metre olarak ölçülüyor. Ayrıyeten Nissan NV250, gövde uzunluğuna nazaran Panel Van, Crew Cab ve Combi seçenekleriyle satın alınabilecek.

Nissan NV250’nin panel van versiyonu her iki gövde uzunluğunda da tercih edilebiliyor. Aracın bu versiyonunda farklı koltuk konfigürasyonları sunuluyor. Crew cab versiyonu ise sırf uzun aks uzaklığı ile tercih edilebiliyor. Bu versiyonun kabininde azamî dört koltuk bulunuyor. Son seçenek olan Combi versiyonu da yalnızca kısa aks arasıyla satın alınabiliyor. Bu araçta beş koltuk ve Nissan’ın tabiriyle “geniş bagaj hacmi” sunuluyor.

800 kilograma kadar yük taşıyabiliyor 

Nissan NV250, uzun aks aralı panel van versiyonunda 800 kilograma kadar yük taşıyabiliyor. Araçta, kargo kısmını ahşap panellerle kaplama ve art kapıdan tekerlekli sandalye ile erişim üzere dönüşümler yapılabiliyor. Bunun yanı sıra entegre soğutma ünitesi üzere opsiyonel donanımlar da tercih edilebiliyor.

Nissan NV250’nin kaputu altında 1.5 litre dört silindirli dizel ünite bulunuyor. Kelam konusu motorun 80, 95 ve 115 beygir olmak üzere üç farklı güç çıkışı mevcut. Bunlardan en düşük hacimli olanı Crew Cab modelinde bulunmuyor. Son olarak, Nissan NV250’nin Renault logolu ikizinde Kangoo Z.E. isimli elektrikli versiyon da mevcuttu. Nissan’ın modelinde ise elektrik seçeneğine yer verilmeyecek.

Foto Galeri | 70 Görsel Görüntüle

You may also like

Leave a Comment