Ferrari’nin yeni hibrit modeli yaklaşık 1000 beygir güçle gelecek

by Aybike Güzel
0 comment

2019 takviminde beş yeni araç tanıtmak olan Ferrari’nin yeni hibrit modelini tanıtmasına sayılı günler kaldı. İtalyan markanın LaFerrari’den sonra ikinci hibrit modeli olacak aracın Mayıs ayında tanıtılacağı açıklanmıştı. Bugün ortaya çıkan yeni bir ayrıntı, hibrit Ferrari’nin tanıtım gününü ve sahip olacağı gücü ortaya çıkardı.

Ferrari Chat forumunda ortaya çıkan resmi davetiyeye nazaran, Ferrari’nin yeni hibrit modeli 31 Mayıs tarihinde Maranello’da yapılan özel bir aktiflikte tanıtılacak. Ama davetiyede bundan daha değerli bir ayrıntı var. Davetiyedeki görselin çabucak altındaki cümlede “1000 CV” ibaresi bulunuyor. Bu paha yaklaşık olarak 986 beygire denk geliyor. Bu da elektrik dayanaklı Ferrari modelinin neredeyse 1000 beygir güce sahip olacağı manasına geliyor.

Ferrari’nin yeni hibrit modelinde kullanılacak sistemin ayrıntıları şimdi bilinmiyor. Ferrari Chat forumunda içten yanmalı motor olarak çift turbo V6 konuşuluyor. Ancak aracın LaFerrari’den daha güçlü olacağı düşünüldüğünde V8 ünite kulağa daha mantıklı geliyor. Bunun yanı sıra, Ferrari’nin V6 motorlu bir model üzerinde çalıştığı da biliniyor.

İtalyan markanın yeni aracında içten yanmalı motoru destekleyecek elektrik motorlarının sayısı da tartışma konusu. Birtakım kullanıcılar elektrik takviyesinin üç motordan sağlanacağına inanırken, kimileri sırf bir elektrik motorunun bulunacağını söylüyor. Anlaşılan o ki teknik ayrıntılarla ilgili en gerçek bilgiyi 31 Mayıs’taki tanıtımda öğreneceğiz. Ferrari’nin yeni hibrit modeline 600 bin euro fiyat biçtiği de gelen bilgiler ortasında.

You may also like

Leave a Comment