Redmi Y3 dayanıklılık testi görüntüsüyle resmi olarak görüldü

by Aybike Güzel
0 comment

Xiaomi’den ayrılan Redmi, firmanın uygun fiyatlı modellerinin toplandığı bir alt marka halini aldı. Redmi Note 7, Redmi Note 7 Pro ve Redmi 7 derken süratle model sayısını artıran Redmi’nin sıradaki telefonları hakkında da birtakım bilgiler geliyordu. Bunlardan ön kamera odaklı Redmi Y3 an itibariyle resmiyet kazandı diyebiliriz.

Redmi Hindistan Twitter hesabı paylaştı

Geçtiğimiz gün Redmi Y3’ün ismi geçmese de farklı bir göndermeyle yeni modelin 24 Nisan tarihinde tanıtılacağı açıklanmıştı. Hatta 32 MP ön kamera ile geleceği paylaşılan lansman fotoğrafında görülüyor. Bugün ise Redmi Hindistan Twitter hesabı Redmi Y3 modelini büsbütün ortaya çıkardı. Yeni telefona dayanıklılık testi uygulamak isteyen Redmi Hindistan evvel aygıtı gösteriyor daha sonrasında ise bir çöp kutusunun içine koyarak merdivenden yuvarlıyor. Bu testten muvaffakiyetle çıkan aygıtı da tüm açılardan görme bahtı yakalamış oluyoruz.

Redmi’nin dayanıklılık konusunda tezi birinci modeli olan Redmi Note 7’den beri daima olarak tekrarlanıyor. Hatta Redmi Note 7’nin ceviz kırma görüntülerini hatırlayanlarınız olacaktır. Daha evvelden firma yöneticisinin yaptığı açıklama düşünüldüğünde Redmi’nin ucuz lakin dayanıksız telefonlar ürettiği konusundaki önyargıların giderilmesinin amaçlandığı söylenebilir. Ayrıyeten yurt dışında 12 ay yerine 18 ay garanti ile satışa sunulması da bu maksatlarına yönelik gözüküyor.

Redmi Y3’ün teknik özellikleri hakkında elimizdeki resmi bilgiler hayli kısıtlı. Yalnızca 32 MP’lik ön kameranın Samsung ISOCELL GD1 sensörü olduğunu biliyoruz. Neyse ki tanıtılmasına günler kaldığı için yakın vakitte tüm teknik özelliklerini ve fiyatını öğrenebileceğiz.

You may also like

Leave a Comment