Redmi Note 7 altı ay içinde 15 milyon adet sattı

by Aybike Güzel
0 comment
Redmi markası, Xiaomi’nin kendini daha üst düzeye çıkarma planlarının akabinde ortaya çıktı. Bugüne kadar yeni alt markadan Redmi K20 Pro amiral gemisi dahil birçok model gördük. Lakin firma, birinci çıkışını Redmi Note 7 ile yaptı. Uygun fiyat odaklı bu model üst üste gelen rekor haberleriyle Redmi’nin yüzünü güldürdü. Bugün ise altı ay sonunda 15 milyon satış adedini geride bıraktığı açıklandı.

Kullanıcılar tarafından epey beğenildi

Redmi Note 7’nin muvaffakiyetinin altındaki temel sebep hiç elbet fiyatına kıyasla sunduğu argümanlı donanımı. Ülkemizde de uzun müddettir raflarda bulunan Redmi Note 7, kullanıcılar tarafından epey beğenildi. Orta sınıfa yönelik olan bu model, Snapdragon 660 yonga seti, 6.3 inç ekran Full HD ekran, 4000 mAh batarya, 48 MP art kamera üzere özellikler sunuyor.

Redmi Note 7’nin birinci rekor haberi olağan ki bu değil. Yalnızca 129 gün içerisinde 10 milyon satış adedini geride bıraktığını sizlere aktarmıştık. Görünen o ki satışlar süratle devam ediyor. Natürel ki bu sayının büyük çoğunluğunu Çin ve Hindistan oluşturuyor. Firma, çeşitli kampanyalar ve fiyat indirimleriyle Redmi Note 7 satışlarına devam edecek üzere.

Her ne kadar ülkemize giriş yapmasa da Redmi Note 7’nin bir de Pro versiyonu mevcut. Tasarım ve teknik özellikleri olağan versiyona bir epey benzeyen Redmi Note 7 Pro, Snapdragon 675 yonga seti ve Sony IMX586 48 MP ana kamera sensörüyle farklılaşıyor. Satış sayılarına bu modelin de dahil olduğunu belirtelim.

You may also like

Leave a Comment