Realme’nin 85 dolarlık modeli C2 tanıtıldı

by Aybike Güzel
0 comment

Realme’nin bugün düzenlediği aktifliğin yıldızı Realme 3 Pro modeliydi. Fakat tek modelle yetinmeyen firma bir de giriş düzeyi için Realme C2’yi tanıttı. Bilhassa fiyatı ile dikkatleri üzerine çeken modelin teknik özellikleri de gereğince savlı.

Realme C2 özellikleri

Realme C2, Helio P22 yonga seti temelinde şekilleniyor. 12 nm üretim süreci sonucu ortaya çıkan bu yonga setine tercihinize nazaran 2 GB RAM + 16 GB depolama yahut 3 GB RAM ve 32 GB depolama eşlik ediyor. 6.1 inç, HD çözünürlüğündeki ekrana su damlası çentik tasarımı hakim. Art tarafa geçtiğimizde ise firma tarafından “elmas kesim” olarak isimlendirilen polygonal kapak görülüyor. Fotoğraflardan de fark edebileceğiniz üzere maalesef cihazın parmak izi sensörü bulunmuyor.

Kamera paketine bakıldığında 13 MP ana sensöre derinlik algılama süreçlerinde kullanılmak üzere 2 MP sensör yardımcı oluyor. Ön tarafta ise 5 MP öz çekim kamerası mevcut. Ön kamera, yüz tanıma ile kilit açmak için kullanılabildiğinden ötürü parmak izi sensörü olmaması sorununu bir nebze de olsa gideriyor. Ağabeyi kadar başarılı olamasa da Realme C2 de 480P’de 80 FPS görüntü kaydına imkan tanıyor.

Android 9 Pie işletim sistemi üzerine heyeti Color OS 6.0 ile gelen Realme C2, 4000 mAh boyutundaki bataryasıyla kullanıcılara uzun mühlet kullanım sunacaktır. Elmas Mavi ve Elmas Siyah olmak üzere iki renk seçeneği ile gelen aygıtın 2 GB RAM + 16 GB depolamalı versiyonu 85 dolar fiyat etiketi ile raflardaki yerini alacak. 3 GB RAM ve 32 GB depolamalı üst versiyon ise 115 dolar. Aygıtın satışlarına 15 Mayıs itibariyle başlanacak.

You may also like

Leave a Comment