Qualcomm akıllı saatler için daha güçlü bir işlemci geliştiriyor

by Aybike Güzel
0 comment
Her ne kadar Qualcomm şirketinin Snapdragon Wear 3100 platformu şimdiye kadar pek çok akıllı saat modelinde görülmemiş olsa da, şirketin daha güçlü bir işlemci üzerinde çalıştığı belirtiliyor. Gelen haberler, geliştirilen yeni çipin uzun kullanım müddeti ve düşük pil kullanımı sunacağı istikametinde.

Performansı kıymetli ölçüde arttıracak

Snapdragon Wear 3100, 28nm üretim teknolojisiyle geliştirilen 32 bitlik bir platformdu. WinFuture’a nazaran Qualcomm’un Wear OS aygıtları için geliştirdiği yeni yonga seti, 12nm Cortex A53 CPU çekirdeği ile 64 bit desteğine sahip olacak. Raporda yeni çipin Snapdragon Wear 429 veya Wear 2700 olarak adlandırılabileceğine de yer verilmiş. Bu yeni platformun Wear OS aygıtların performansını önemli ölçüde arttıracağı da tabir ediliyor.

Yayınlanan haber, Qualcomm’un Wear 429 olarak isimlendirilmesi olası olan yonga seti için mevcut test platformlarını, 1 GB LPDDR3 RAM ve 8 GB eMMC depolama olarak belirlediği tarafında. Çipin, Snapdragon 429 platformunun geliştirilmiş versiyonu olacağı söyleniyor. Bu platform son vakitlerde birtakım orta segment Android akıllı telefon ve tabletlerde kullanışmıştı. Qualcomm’un hususla ilgili olarak şimdi resmi bir açıklama yapmadığını da belirtelim.

You may also like

Leave a Comment