PlayStation 5’in çıkış tarihi ile ilgili kıymetli açıklama

by Aybike Güzel
0 comment
Sony geçen hafta yeni kuşak oyun konsulu PS5 üzerinde çalıştığını resmen doğruladı. Konsolun çıkış tarihinin yakın olduğunu düşünüyorsanız bu beklentiniz boşa çıkacak üzere görünüyor. Japon teknoloji devinin finans toplantısına katılan Wall Street Journal muhabiri Takashi Mochizuki‘ye nazaran PlayStation 5‘i yakın vakitte piyasada görmeyeceğiz.
Mochizuki, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Sony’nin gelecek 12 ay içinde yeni jenerasyon PlayStation’ı çıkarmayacağını söyledi. Bu da şirketin bir sonraki oyun konsolunun en erken 2020’nin Nisan yahut Mayıs aylarında piyasaya sürüleceği manasına geliyor. Daha evvel kimi analistler de konsolun 2021 ve hatta 2022’ye kadar gelmeyeceğini söylemişti.

PlayStation 5 ne üzere özellikler sunacak?

Sony şimdiye kadar yaklaşmakta olan konsolun 8K grafik desteği ve AMD’nin Radeon Navi serisini temel alan özel bir GPU‘ya sahip olacağını doğruladı. Ayrıyeten konsol ışın izleme teknolojisi ile gelecek. Hepsi bununla sonlu değil elbette. PlayStation 5’te yükleme müddetlerini hızlandıracak bir SSD ve sürükleyici 3D ses dayanağı de olacak.

You may also like

Leave a Comment