Paypal, Facebook’un kripto para ünitesi Libra’ya olan takviyesini çekti

by Aybike Güzel
0 comment

Facebook’un uzun bir müddettir yasal prosedürleri aşıp piyasaya sürmek istediği kripto para ünitesi Libra, destekçilerini kaybetmeye devam ediyor. Gelen son haberlere nazaran tanınan ödeme sistemi PayPal da Libra’dan dayanağını çekti.

PayPal’ın tasaları var

Paypal, Libra’dan takviyesini neden çektiği konusunda şimdi resmi bir açıklama yapmış değil. Fakat şirket sözcüsünün The Verge’ye verdiği açıklamada şu cümleler yer alıyor: “Libra’nın isteklerini desteklemeye devam ediyoruz ve gelecekte birlikte çalışma yolunda diyalogu sürdürmeyi dört gözle bekliyoruz. Facebook, PayPal’la uzun vakittir devam eden ve kıymetli bir stratejik ortaktı ve Facebook ile çeşitli alanlarda ortak olmaya ve dayanak vermeye devam edeceğiz.

Eğer Facebook’un sanal para ünitesi Libra ile ilgili gelişmeleri takip ediyorsanız, PayPal’ın bu projeden ayrılması size sürpriz olarak gelmemeli. Çünkü Libra’nın birçok destekçisi, kripto para ünitelerinin yasa dışı faaliyetlerde de kullanılabileceği kaygısıyla projeye olan dayanaklarını sonlandırmış durumdalar. PayPal’ın da tıpkı nedenlerden dolayı projeden uzak duracağını söylemek yanlış olmayacaktır.

You may also like

Leave a Comment