Google’ın imajlı konuşma uygulaması Duo’nun Android sürümüne karanlık mod geldi

by Aybike Güzel
0 comment

 

Amerikalı teknoloji devi Google, Gmail ve Play Store başta olmak üzere bugüne kadar neredeyse tüm uygulamaları için karanlık mod özelliğini yayınlamıştı. Google‘ın uygulamaları ortasında karanlık moda sahip olmayan epey küçük bir azınlık vardı ve manzaralı konuşma uygulaması Duo da bu azınlığın içerisindeydi. Neyse ki şirket son güncelleme ile Duo için de karanlık mod özelliğini yayınladı.
 
Duo‘nun karanlık mod özelliğini aktive ettiğinizde kullanıcı arayüzü koyu bir renge bürünüyor, metinler ise açık gri yahut beyaz renge dönüşüyor. Tıpkı öbür uygulamaların karanlık modları üzere Duo‘nun karanlık modu da gözlerinizin uzun mühlet ağır ışığa maruz kalmadan rahat etmelerini ve aygıtınızın şarjının daha uzun müddet dayanmasını sağlıyor.
Eğer aygıtınız Android‘in son sürümü olan Android 10‘da ise ve sistem geneli karanlık modu etkinleştirdiyseniz Duo da otomatik olarak karanlık modda açılacaktır. Lakin daha eski bir Android sürümündeyseniz uygulamanın ayarlar menüsünden manuel olarak açmanız gerekecek.

 

Yeni özelliğin dağıtımına başlanmış durumda fakat Duo‘nun karanlık modu otomatik olarak değil sunucu üzerinden dağıtıldığı için, uygulamanın en son sürümünü kullanıyor olsanız bile, yeni özelliğe çabucak kavuşacağınızın bir garantisi yok ne yazık ki. Tüm bunların dışında yeni özelliğin iOS kullanıcıları için ne vakit yayınlanacağı şu an için bilinmiyor.
Android kullanıcıları uygulamayı buradan, iOS kullanıcıları ise buradan indirebilirler.  

You may also like

Leave a Comment