acı badem yağı faydaları

Organik yağlar nelerdir ve Organik yağların faydaları

by Aybike Güzel
0 comment
Doğal güzellik ve bakımın aktar ve market raflarından kolayca temin edebileceğiniz yağlardan gelebileceğini biliyor muydunuz? Üstelik bakım ile kalmıyor evinize dadanan haşereleri de uzaklaştırıyor.Gelin her derde deva yağlar neymiş ve ne işe yarıyorlarmış beraber bakalım.

Acı Badem Yağı: İnsan vücudu için son derece yararlı olan acı badem yağı Orta Çağ’da müshil ve idrar söktürücü olarak kullanılıyordu.Kas kasılmaları,mantar enfeksiyonu,ağrı ve öksürük için son derece yararlıdır.

Biberiye Yağı: Şampuanınızın içine damlatıp uygulayabileceğiniz bu yağ saç diplerinizi arındırıp hızlı uzamasını sağlar.Sirke ile karıştırıp uygularsanız doğal bir tonik elde etmiş olursunuz ve saçlarınızı son derece parlatır.Antioksidandır ve dezenfektan özelliği vardır.Kanser önlemede etkilidir.İltihap söktürücü özelliği ile de son derece önemlidir.

Gül Yağı: Eski dönemlerden bugünümüze ferahlatıcı etkisiyle bilinir.Bu özelliği ile ateşli hastalıklarda kullanılır.İltihap gidericidir.Tüm bunların yanında güzel kokar,çok iyi bir nemlendiricidir.Hoş kokusu ve nemlendirici etkisiyle krem görevi görür.

Gliserin: Cildi çok uzun süre nemli tutar ve her an yumuşacık olmasını sağlar.İnce kırışıklıkların giderilmesini sağlar.Yaşlanmaya karşı savaşır.Güneş lekelerine ve güneşin zararlarına karşı etkilidir.Tenin pH seviyesini koruyarak cilt tonunu eşitler.

jojoba yağı faydalarıJojoba Yağı: Oldukça iyi bir makyaj temizleyicisidir.Nemlendirmede etkilidir.Tahriş olan bölgeyi iyileştirir ve yeni tahrişleri engeller.Selülit ve çatlaklara karşı birebirdir.Kolajen üretimini destekler.Yağlı cilde sahipseniz yağ dengesini ayarlar.

Tatlı Badem Yağı: Cildinizin ve saçınızın sağlıkla parlamasını sağlar.Yaraların hızlıca iyileşmesine yararlıdır.Kolestrolü düzenler.Kalp sağlığı için oldukça yararlıdır.

Çay Ağacı Yağı: Düzenli kullanımda akne ve sivilce sorunlarını ortadan kaldırır.Antibakteriyel özellikler gösterdiği için virüs ve bakterileri uzaklaştırır.

Sarımsak Yağı: Mantar ve bakterilerden dolayı oluşacak hastalıklara karşı korur.Oluşan hastalıkların da hızlıca geçmesini sağlar.

Çam Terebentin: Kızarıklık,kaşıntı,sedef hastalığı gibi sorunlarım geçmesine yardımcıdır.Gün içindeki çevresel faktörlere karşı korur.Şampuanınız ile karıştırıp kullandığınızda saçlarınız son derece hızlı,güçlü ve parlak uzar.

Okaliptüs Yağı: Migren ağrısı çektiğiniz anlarda yakanıza ya da yastığınıza damlatmanız halinde ağrınızı hafifletir ve geçirir.Burun tıkanıklığı yaşarken yine yakanıza ya da yastığınıza damlatacağınız okaliptüs yağı sayesinde tıkanıklığınız geçer.

Çörek Otu Yağı: Kilo verme sürecinde destekçinizdir.Romatizmaya ve eklem ağrılarınızı hafifletir.Kabızlığa iyi gelir.Saç dökülmelerini ciddi oranda azaltır.İltihap söktürür.

Limon Yağı: Vücudunuzu arındırır.Doğal c vitamini takviyesiyle cildinizi parlatır.Ağız sağlığınızı korur.Sindirimi düzenlediği için kilo vermeye yardımcıdır.Öksürüğü giderir.

Lavanta Yağı: Migren ağrısı için birebirdir.Koklaması bile ağrınızı hafifletir.Sinir sisteminiz konusunda yatıştırıcıdır.Bu sayede stresi azaltır.

Sarı Kantaron: Cildinize,saçınıza,yaralarınıza her derdinize devadır.Direkt olarak pamuğa döküp uygulayabilirsiniz.

Hint Yağı: Saç ve saç derisini güçlendirir.Kabızlığa iyi gelir.Akne ve sivilceleri engeller.

Hindistan Cevizi Yağı: Aklınıza gelebilecek her şeyde yararlıdır.Kahvenize birkaç damla damlatırsanız kilo yakımını destekler.Eritip salatanıza doğal yağ olarak kullanabilirsiniz.Yüzünüzde ve cildinizde mükemmel bir nemlendiricidir.Saçınızı ağırlaştırmadan yumuşatır.Güçlendirir,parlatır ve sağlıklı uzatır.Saç kırıklarına iyi gelir,onarır.Çam terebentin,hint yağı,çörek otu yağı,tatlı badem yağı ve sarımsak yağı ile karıştırıp saça uygulandığında sizi mükemmel saçlara ulaştıracaktır.

Nane Yağı: Mide ağrılarına iyi gelir.Nefesinizi açar.Fareleri kovmak için birebirdir.Bir peçetenin üstüne nane yağını ve birkaç tane naftalini koyarsanız fare ve böcekleri uzak tutar.

Kaynak : https://hayatasor.com/organik-yaglar-nelerdir/

You may also like

Leave a Comment