OLED ekranlı MacBook Pro tezleri

by Aybike Güzel
0 comment

Uzun müddettir eserlerinde LCD ekran kullanan Apple yavaş yavaş OLED ekranlara yanlışsız geçiş yapıyor. MacBook Pro modellerindeki TouchBar, iPhone X derken artık de MacBook Pro modelinde ana ekranın OLED kullanacağı tez edildi.

MacBook ailesinde OLED dönemi

Sektörden gelen bilgilere nazaran bir müddettir gündemde olan Apple’ın 16 inçlik yeni MacBook Pro modelinde OLED bir ekran kullanılacak. Yani firmanın birinci OLED ekranlı dizüstü bilgisayarı MacBook Pro olacak diyebiliriz.

Köşeden köşeye ekrana sahip olan yeni MacBook Pro böylece 15 inçlik modelin kasa boyutları ile birebir ölçüler sunacak. Ayrıyeten OLED ekran sayesinde daha canlı renkler ve derin siyahlar mümkün olacak. Bilhassa içerik üreticileri için bunun bir avantaj olacağı düşünülüyor.

Apple’ın yeni MacBook Pro modelinde birebir iPhone modellerinde olduğu gibi Samsung Display iştirakinden OLED ekran tedarik edeceği tabir ediliyor. OLED ekran konusunda bölüm başkanı olan Samsung böylelikle iPhone modellerinden sonra ikinci bir Apple eserine daha OLED ekran tedarik etmiş olacak.

Kaynaklar yeni MacBook Pro modelinin 2019 yılı içerisinde piyasada olmasını ön görüyor fakat Apple’ın test süreci de hesaba katıldığında 2020 yılı Bahar etkinliğinde karşımıza çıkması sürpriz olmayacaktır.

 

You may also like

Leave a Comment