Nvidia RTX 4090 Ti kanlı canlı görüntülendi: Dört slot yer kaplıyor!

by Aybike Güzel
0 comment
Günümüzde Ada Lovelace mimarili RTX 4090, RTX 4080 ve RTX 4070 Ti ekran kartlarını piyasaya süren Nvidia, zirve model eser yelpazesini genişletmeye devam edecek üzere gözüküyor. Bugün MEGAsizeGPU, Nvidia RTX 4090 Ti yahut Titan olduğu tez edilen yeni bir kartın fotoğraflarını paylaştı. 

RTX 4090 Ti/Titan devasa bir dizaynla geliyor

Bilindiği üzere Nvidia, şimdi RTX 4090 Ti yahut yeni bir Titan modelini onaylamadı. Lakin sızıntı kaynağı, imgelerin RTX4090Ti yahut Titan’a ilişkin olduğunu argüman ediyor. Bununla birlikte kelam konusu kartın, PCB’ye paralel ve dört slot yer kaplayan dizaynıyla devasa göründüğünü söyleyebiliriz. Ayrıca fotoğrafta, Nvidia Titan serisinde karşımıza çıkan altın renkli soğutucu dizaynının kullanıldığını görüyoruz. Bu nedenle Nvidia, yeni bir RTX Titan modeli ile karşımıza çıkabilir.

Hatırlayacak olursak yakın vakitli sızıntılar RTX 4090Ti yahut RTX 40 Titan modelinin, 18176 CUDA çekirdeği, 48GB GDDR6X bellek, 800W TBP (Total Board Power) ve PG137 PCB numarasına sahip olacağını bizleri gösterdi. Yeni sızıntıda yer verilen PCB numarası ise bu bilgileri doğruluyor.

Ayrıca 800W TBP kıymetinin, azamî sayısı temsil ettiğini belirtmemiz gerek. Dolayısıyla kartın TDP bedeli çok daha düşük olabilir. Lakin tüm bu bilgiler için biraz daha beklememiz gerekecek.

You may also like

Leave a Comment