Nintendo yeni Switch konsolunu E3’te tanıtmayacak

by Aybike Güzel
0 comment

Nintendo’nun bu yıl içinde iki yeni Switch modeli tanıtacağını sizlere geçtiğimiz ay aktarmıştık. Bu modellerden biri uygun fiyat odaklı oburu ise performansı daha düzgün olan konsollar olarak sunulacak. Haliyle yeni konsolların önümüzdeki en büyük görüntü oyun fuarı olan E3 2019’da tanıtılacağını düşünüyorduk. Lakin görünen o ki firmanın aklında farklı bir plan var.

Nintendo CEO’su açıkladı

Nintendo CEO’su Shuntaro Furukawa bugün verdiği bir röportajda Haziran ayında gerçekleşecek olan E3 konferansında yeni Switch konsolunu duyurmayacaklarını açıkladı. CEO’nu tam açıklaması “Tabii ki her vakit yeni donanımlar üzerinde çalışıyoruz ve satabileceğimize inandığımız an bu donanımları satışa sunarız. Fakat Haziran ayında düzenlenecek olan E3’te bunu duyurma planımız yok.” biçiminde.

Firmanın paylaştığı sayılara nazaran Switch bugüne kadar 34.74 milyon satış adedine ulaştı. Bu sayının hayli yüksek olduğunu söylemek mümkün lakin haliyle satışlarda makul bir ölçüde da olsa düşüşler yaşanıyor. Switch’in yarattığı bu momentumun devam edebilmesi için yeni donanımın gerektiği ortada.

Sonuç olarak yeni Switch konsolunun bu yıl içerisinde geleceği iddia edilse de bunun E3 konferansında olmayacağı katılaşmış oldu. Gün içerisinde yayınladığımız haberdeki üzere E3’te gelmese bile en azından uygun fiyatlı konsol için Haziran ayında farklı bir aktiflik düzenlenebilir lakin bu ihtimal pek mümkün görülmüyor. Biri uygun fiyatlı olmak üzere iki farklı Switch konsolu argümanlarının bulunması oyun severleri şimdiden heyecanlandırmayı başardı.

You may also like

Leave a Comment