AMD’nin 50. yılına özel Radeon VII ve Ryzen 2700X’i doğrulandı

by Aybike Güzel
0 comment
 
AMD 1969 yılında çıktığı yolda bugün 50 yıl dönümünü kutlamaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde firmanın yarım asrı devirmesine özel olarak özel tasarım tahliller sunacağına yer vermiştik. Ortaya çıkan son görsel hazırlıkları doğruladı.

Görünüşe nazaran firma Ryzen 2700X’in yanısıra Radeon VII de hazırlıyor. AMD genel olarak kırmızı renkle özdeşmiştir. Bu nedenden olsa gerek büsbütün kırmızı rengin hakim olduğu model tasarlanmışa benziyor. Her iki donanım için de teknik özellikler netleşmiş değil.
 
Öte yandan AMD’nin iş ortakları da 50. yıla özel modelleri tasarlamakla meşgul. Örneğin Sapphire büsbütün sarı rengin hakim olduğu bir  RX 590 hazırlıyor. Ayrıyeten geçtiğimiz günlerde Gigabyte X470 yongasetli yeni anakartını duyurmuştu.
 
 

Fiyat ve çıkış tarihi 

 

Buna rağmen daha yüksek saat suratları bekleyebiliriz. Enteresandır olağan Ryzen 7 2700X 380 dolar civarından satılırken geçtiğimiz günlerde yanılgı sonucu siparişe açılan 50. yıl modeli 340$’dan listelenmişti. Son olarak hudutlu sayıda üretilmesi beklenen ikilinin 29 Nisan’da tanıtılması planlanıyor.

You may also like

Leave a Comment