Netflix’ten ‘The Witcher’ dizisinin yayın tarihiyle ilgili açıklama

by Aybike Güzel
0 comment

Netflix’in merakla beklenen The Witcher dizisi yavaş yavaş yayın izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor. Çekim sürecinin artık sonlarına yaklaşan dizi için Netflix tarafından bugün resmi bir açıklama yayınlandı. Dijital medya devi, The Witcher dizisinin 2019’un son çeyreğinde yayınlanacağını duyurdu.

Netflix’in baş içerik vazifelisi Ted Sarandso, yatırımcılarla yaptığı konuşmasında The Witcher’ın çekimlerinin şu anda Macaristan’da devam ettiği söyledi. Sarandso’nun açıklamalarına nazaran çekim süreci birkaç ay içerisinde külliyen sona erecek. Netflix, diziyi 2019’un son üç ayı içerisinde izleyicilerle buluşturmayı hedefliyor.

Polonyalı muharrir Andrzej Sapkowski’nin yarattığı fantastik dünyada geçen The Witcher, doğaüstü güçlere sahip bir yaratık avcısı olan Rivialı Geralt’ın (Geralt of Rivia) öyküsünü anlatıyor. Güzel bir biçimde uyarlanması halinde The Witcher dizisinin Netflix’in Game of Thrones’u olabilecek büyük bir potansiyeli var.

Andrzej Sapkowski’nin 1980’li yıllarda yayınlamaya başladığı The Witcher kısa hikaye ve romanları, toplamda 20 farklı lisana çevrilmiş ve bilhassa de Orta ve Doğu Avrupa ülkelerinde büyük bir ün kazanmıştı. Lakin serinin bugünkü popülaritesine ulaşması genel manasıyla CD Project Red tarafından geliştirilen oyunlar sayesinde oldu. The Witcher oyun serisi günümüzün en uygun rol yapma oyunları (RPG) ortasında gösteriliyor.

The Witcher dizisinde Geralt karakterini bildiğiniz üzere ünlü aktör Henry Cavill canlandıracak. Dizide ayrıyeten oyunların sevilen karakterleri Ciri (Freya Allan), Yennefer (Anya Chalotra) ve Triss (Anna Shaffer) de yer alacak. The Witcher’ın birinci döneminin sekiz kısımdan oluşacağı açıklanmıştı.

You may also like

Leave a Comment