Netflix, New York’ta kuracağı yapım merkezine 100 milyon dolar yatırım yapacak

by Aybike Güzel
0 comment
Netflix, varlığını New York’ta da manalı bir formda hissettirmeye hazırlanıyor. Çevrimiçi akış devi, New York‘ta bir üretim merkezi kurmak için 100 milyon dolar yatırım yapacağını doğruladı. New York Valisi Andrew Cuomo ‘dan yapılan açıklamaya nazaran, süreçte yüzlerce yeni işçi de işe alınacak.

Daha fazla kaliteli imal gelecek

Şirketin yeni üretim merkezi, önümüzdeki beş yıl içinde New York’ta yüzlerce yeni yönetici ve binlerce üretim takımının işi alınacağı Brooklyn ve Manhattan ofisini kapsayacak. Netflix yöneticilerinden Jason Hariton konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda: “New York, dünyanın en âlâ yaratıcı ve yönetici yeteneklerinden kimilerine mesken sahipliği yapan, etraf dostu bir ortam yarattı ve yeni üretim merkezimizle birlikte, Netflix’te onlara yer açmaktan heyecan duyuyoruz.” sözlerini kullandı.

Netflix’in planladığı yeni ofisler Manhattan 888 Broadway’de 100 bin metrekarelik bir yer kaplayacak. Şirketin şu anda New York’ta 32 çalışanı var ve bu genişleme ile bu sayıya yüzlercesi daha eklenecek. Devlet, yapılan bu yatırım için şirkete 4 milyon dolara kadar vergi indirimi de sağlayacak.

You may also like

Leave a Comment