MSI GT76 Titan oyuncu laptopu, teze nazaran Core i9-9900K ile stabil 5GHz sunacak

by Aybike Güzel
0 comment
MSI Titan serisi laptop ailesinin yeni üyesi GT76 Titan, kilitsiz, yani sürat aşırtma yapılabilir, masaüstü düzeyi Core i9 işlemciyle geliyor. MSI’ın tezlerine nazaran sistem, 8 çekirdekli işlemciyi 5GHz suratında işlemciyi çok ısınmadan tutabiliyor.
Kısa müddet evvel masaüstü düzey işlemci ve soketli modüllere sahip olarak karşımıza çıkan Alienware Area-51M modeli, emsal formda yeniden Core i9-9900K işlemcisini kullanıyor. Tıpkı MSI GT76 Titan üzere Alienware modeli de aslına laptop sınıfına girse de pek taşınabilir oldukları söylenemez.
MSI’ın sürat aşırtma yapmada sorun yaşamayacağını sav ettiği laptopu, dört fan ve 11 ısı borusuyla geliyor. Bu sistemi her yerden ısıyı kolay kolay dışarı atar hâle getirmek için her yerine açılan havalandırma alanlarını görmemek mümkün değil. MSI’ın açıklamasına nazaran aygıt iki kat daha fazla hava akımı sağlayacak lakin bu bilgide hangi aygıtla karşılaştırma yapıldı bilinmiyor.
Bir oyun bilgisayarında en dikkat çeken modül diyebileceğimiz grafik kartı, bu ünitede GeForce RTX 2080. Şu an piyasadaki en âlâ kart olmayan RTX 2080, yeniden de ray tracing özelliğine ve tensor çekirdeklerine sahip. Bu türlü bir kasa içerisinde en azından çoklu grafik kartı yapılandırması ya da RTX 2080 Ti görmek daha âlâ olurdu. Her formda, bu laptop oyunlar için üst düzey güce sahip.
Tasarımında otomobillerden esinlenilen GT76 Titan hakkında şimdi bir fiyatlandırma ya da satışa uygunluk bilgisi bulunmuyor. Donanımlara bakarak aygıtın son derece kıymetli olacağını söylemek ise yanlış olmaz.
Foto Galeri | 11 Görsel Görüntüle

You may also like

Leave a Comment