Mercedes GLE 580 tanıtıldı: 483 bg’lik hibrit takviyeli V8 motor

by Aybike Güzel
0 comment

Mercedes’in SUV ailesi büyümeye devam ediyor. Alman üretici, Mercedes GLE 580 ismini verdiği yeni bir model tanıttı. Mercedes GLE 580’in kaputu altında, birinci sefer yeni GLS’de gördüğümüz V8 motorlu hibrit sistem bulunuyor.

Mercedes GLE 580’deki hibrit sistem, şirketin biturbo 4.0 litre V8 benzinli motoru ve 48V elektrik mimarisinden meydana geliyor. Bu iş birliği sayesinde toplamda 483 beygir güç ve 700 Nm tork açığa çıkıyor. Kelam konusu kıymetlerin yetersiz kaldığı durumlarda, hibrit sistemin getirdiği EQ Boost özelliği devreye giriyor ve kısa periyodik de olsa fazladan 21 beygir güç ve 245 Nm tork takviyesi sağlıyor.

Mercedes GLE 580’de şirketin en yeni 4Matic sistemi kullanılıyor. Bu sayede üretilen tork dört tekerleğe birden tam değişken olarak dağılıyor. Ayrıyeten araçta E-Active Body Control ismi verilen yeni bir süspansiyon sistemi mevcut. Bu da Mercedes GLE 580’in tüm arazi kaidelerinde yüksek performans ve konfor sunmasını sağlıyor.

7 koltuk opsiyonu da sunuluyor 

Tüm yeni GLE modellerinde olduğu üzere Mercedes GLE 580’in kabininde de 12.3 inç dokunmatik ekranlardan oluşan yatay bir yerleşim mevcut. Aracın bilgi cümbüş sisteminde akıllı ses denetimi ve arttırılmış gerçeklik üzere değerli özellikler mevcut. Bunun yanı sıra Aktif Dur & Kalk Asistanı ve GLE’de bir birinci olan 7 koltuk opsiyonu da Mercedes GLE 580’in özellikleri ortasında.

Mercedes GLE 580’in performans ve yakıt tüketimine dair bilgiler şimdi açıklanmadı. Lakin aracın başlangıç fiyatı 77 bin 795 dolar olarak duyuruldu. Müşteriler bu paranın karşılığı olarak AMG Line gövde paketine, adaptif sönümleme özelliğine sahip Airmatic havalı süspansiyon sistemine, deri döşemelere ve 22 inç alaşım jantlara sahip oluyor. Yeni Mercedes GLE 580’in 2019’un sonunda satışa çıkacağı açıklandı.

Foto Galeri | 9 Görsel Görüntüle

You may also like

Leave a Comment