Merakla beklenen Xiaomi Mix Fold 3’ün özellikleri belirli oldu

by Aybike Güzel
0 comment
Akıllı telefon devi Xiaomi, geçen yıl kullanıcıların beğenisine sunulan Xiaomi Mix Fold 2‘nin halefi Mix Fold 3 üzerinde hazırlıklara başladı. O denli ki Ağustos ayında vitrine çıkacak telefon hakkında yeni sızıntılar duymaya devam ediyoruz. Bu bağlamda heyecanlı bekleyiş sürerken, Xiaomi Mix Fold 3’ün bazı kilit özellikleri gün yüzüne çıktı. 

Xiaomi Mix Fold 3’ün özellikleri muhakkak oldu

Bildiğiniz üzere akıllı telefon pazarında katlanabilir modellere olan geçiş sürüyor. Bu rekabete dahil olması beklenen Xiaomi Mix Fold 3 ise, FHD+ çözünürlük ve 120Hz yenileme suratı sunan dahili 8,02 inç OLED ekrana sahip olacak. Aygıtın dış kısmına ise FHD+ çözünürlük ve 120Hz yenileme suratı sunan 6,5 inç OLED kapak ekranı eşlik edecek.

Yeni sızıntılar, Mix Fold 3’ün su geçirmez gövde, 5x periskop lens, Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti ve 50W kablosuz şarj desteği ile vitrine çıkacağını söylüyor. Kamera kısmında ise değerli bir yükseltme kelam konusu. Aygıtta 50 Megapiksel IMX989, 50 Megapiksel IMX858 ultra geniş açı, 50 megapiksel telefoto lens ve 50 megapiksel IMX858 periskop sensörlerinden oluşan dörtlü kamera suramı bulunacak.

Ayrıca mevcut raporda, Mix Fold 3’ün ekran altı (UD) kameraya sahip olacağı belirtiliyor. Bu sensörün ayrıntıları ise şimdi açıklanmadı. Lakin Mix Fold ve Fold 2’ye kıyasla kıymetli bir yükseltme olacağını söyleyebiliriz. Xiaomi Mix Fold 3 hakkında merak edilen tüm ayrıntıların, önümüzdeki Ağustos ayında netlik kazanması bekleniyor. 

You may also like

Leave a Comment