MacBook Pro artık 8 çekirdekli

by Aybike Güzel
0 comment

MacBook ailesindeki en kaslı dizüstü serisi olma özelliğine sahip MacBook Pro daima yeni yongalarla güncelleniyor. Son olarak AMD Vega ekran kartları ile güncellenen MacBook Pro artık de 8 çekirdeğe terfi etti.

Yeni MacBook Pro fiyatı

Mevcut eser gamında bulunan 6 çekirdekli sekizinci jenerasyon üzerine iki yeni işlemci seçeneği eklendi. Bunlardan bir tanesi 4.8GHz düzeyine kadar çıkabilen başkası ise 5GHz düzeyine kadar çıkabilen dokuzuncu kuşak sekiz çekirdekli işlemci. Böylelikle en güçlü MacBook Pro modeli ortaya çıkmış oldu.

İşlemci haricinde modelde bir güncelleme yok. Tekrar en üst düzeyde Radeon Pro Vega 20 ekran kartı bulunuyor. Fiyat olarak ise 4.8GHz düzeyine kadar çıkabilen Core i9 işlemcinin olduğu başlangıç konfigürasyonu 21.499TL olarak belirlenmiş. En üst konfigürasyonda ise 52000TL oluyor.

Diğer taraftan 13 inçlik Touch Bar özellikli MacBook Pro modeline de 4.7GHz düzeyine kadar çıkan 4 çekirdekli sekizinci kuşak Core i7 işlemci güncellemesi yapıldı. Bu model de 13699TL başlangıç fiyatına sahip. Yeni işlemci ise 2400TL fark gerektiriyor.

 

You may also like

Leave a Comment