Lenovo’nun 4 inç ekranlı Google Asistan alarmı önümüzdeki ay satışta

by Aybike Güzel
0 comment
Lenovo Smart Clock, CES’te birinci olarak tanıtılan dört inç ekranlı sevimli bir akıllı masa saati olarak karşımıza çıktı. 9to5Google tarafından birinci olarak tespit edilene nazaran aygıt Walmart ve Lenovo’nun kendi sayfasında ön siparişe açıldı ve 2 Haziran’da müşterilere sunulacak. Aygıtın ABD fiyatı 79 dolar.
Lenovo’nun şuan satışta olan Smart Display eserinin küçük bir versiyonu diyebileceğimiz Smart Clock, öteki eser üzere mutfak tezgahında değil yatak başında durmayı hedefliyor. Dört inçlik ekran çoğunlukla saate bakmak için kullanılacak diyebiliriz lakin Smart Clock üzerindeki USB portu ile aygıtlarınızı şarj edebilir ve dâhili hoparlörler ile müzik dinleyebilirsiniz. Google Asistan Rutinlerini destekleyen aygıt, örneğin “uyku vakti” komutunuzu aldıktan sonra desteki lambaları kapatarak ortamı uyumaya uygun hâle getirme ve takviminize nazaran yarın yapmanız gereken birinci şeyi söyleme yeteneğine sahip.

Bu cins aygıtlarda çoğunlukla tartışma konusu yaratan kameralar, bu modelde bulunmuyor. Asıl gayesi yatak odasında yer almak olan bir aygıtta kamera oluşu çok sayıda kullanıcıyı rahatsız etmişti ve sanıyoruz ki Lenovo bu bahiste rakiplerinin kusurlarından (Amazon Echo Spot) dersini almış. Bunun yanında, kameranın eksikliği manzaralı sohbet özelliğini de büsbütün ortadan kaldırmış oluyor.

You may also like

Leave a Comment