John Wick 4’ün vizyon tarihi resmen açıklandı

by Aybike Güzel
0 comment
Son yılların en başarılı aksiyon serilerinden olan John Wick, dördüncü sinemasıyla beyaz perdeye geri dönecek. Üretimci stüdyo Lionsgate, bugün yaptığı resmi bir duyuruyla John Wick 4’ün vizyon tarihini açıkladı. John Wick: Chapter 4, 21 Mayıs 2021’de sinemaseverlerle buluşacak.

John Wick serisi Lionsgate’in son yıllardaki en başarılı eserlerinden birisi oldu. Serinin her yeni sineması gişe hasılatı manasında bir evvelki sinemanın hayli üzerine çıkmayı başardı. 20 milyon dolar bütçeyle hazırlanan John Wick (2014), dünya genelinde 88 milyon dolar hasılat elde etmişti. John Wick: Chapter 2 (2017) ise bu sayısı tam ikiye katlayarak 171 milyon dolar hasılata ulaşmayı başarmıştı.

John Wick: Chapter 3 – Parabellum‘un da dünya genelinde en az 250 milyon dolar hasılat elde etmesi bekleniyor. Gişedeki birinci hafta sonunda epeyce başarılı bir iş çıkaran John Wick: Chapter 3, şimdiden Pazar günü itibarıyla 93 milyon dolar hasılata ulaştı. Sinemanın bütçesi ise yaklaşık 50 milyon dolardı. Yani Lionsgate, yalnızca birkaç gün içerisinde harcadığı paranın karşılığını almayı başardı.

John Wick: Chapter 4’ün yeniden Chad Stahelski tarafından yönetilmesi bekleniyor. Keanu Reeves de elbette başrolde yer alacak. Bakalım John Wick: Chapter 4, evvelki sinemaların üzerine çıkmayı başarabilecek mi. 

You may also like

Leave a Comment