Bern'i ziyaret et

İsviçre’de görülmesi gereken yerler

by Aybike Güzel
0 comment

İsviçre, muazzam bir doğal, tarihi ve kültürel zenginliğe sahip olan ve birçok seyahat tutkununun ilgisini çekecek bir ülkedir. bir yapmayı planlıyorsanız İsviçre’de kal.İşte kesinlikle keşfedilmesi gereken bazı kaçırılmayacak yerler ve aktiviteler.

Bern

İsviçre’nin başkenti, Bern, tarihi 12. yüzyıla kadar uzanan bir şehirdir. Bu şehir en iyi yürüyerek keşfedilir. Dünya Mirası Alanı olarak listelenen eski şehrin kalbindeUNESCO, birçok kalıntı bugün hala Bern’in zengin tarihine tanıklık ediyor. Ünlüler gibi birçok tarihi eserin bulunduğu, eşsiz bir ortaçağ atmosferine sahip bir yer keşfedeceksiniz. Saat kulesi (Zytglogge) ve Barok cepheler arasında dolanan Arnavut kaldırımlı sokaklar.
en doğal Tarih Müzesi yerli ve egzotik hayvanlardan oluşan muhteşem slayt gösterileri koleksiyonu ve dev kristallerden oluşan sergisi sayesinde hem gençleri hem de yaşlıları memnun edecek. Bern, Avrupa’nın en uzun alışveriş gezinti yoluna ev sahipliği yaptığı için alışveriş meraklıları da ihmal edilmeyecek.

Cenevre

Cenevre, Zürih’in hemen arkasında, ülkenin en büyük ikinci şehridir. Güneyinde bulunan Cenevre Gölü, bu metropol gerçekten iki farklı yön sunuyor. Cenevre, dünyanın tüm kültürlerinin birbirine karıştığı, gerçek bir yeşillik cennetinde yuvalanmış çok modern bir şehirdir.
Eski Cenevre şehri, İsviçre’nin en büyük tarihi şehridir ve aşağıdakileri keşfedebilirsiniz. Aziz Petrus Katedrali. 157 basamağını tırmanarak kuleye ulaşacak ve tüm şehrin eşsiz panoramasını keşfedebileceksiniz. Katedralin altında, Arkeolojik bölge Saint-Pierre, erken Hıristiyanlık döneminden kalma birçok kalıntı içerir.

Hava müsaitse Baby-Plage’a sapabilir ve gölde yüzmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Bu ince kumlu plaj hemen yanında yer almaktadır. Eaux-Vives Parkı ve birçok dükkan.

Valais

valais'i keşfetmek

İsviçre’nin güneyinde yer alan bu kanton, doğa, yürüyüş ve kayak tutkunları için ideal bir bölgedir. Valais’in evi Matterhornİsviçre ve İtalya arasındaki sınırın tam üzerinde bulunan, piramidal şekliyle ünlü 4478 metrelik bir dağ.
Valais Üzüm bağlarına, dağ manzaralarına hayran kalacağınız, şüphesiz ülkenin en güzel bölgelerinden biridir. Val d’herens hatta Trient boğazları.
Benim için doğayı ve açık hava aktivitelerini sevenler için İsviçre’de bir tatil için ideal bir yer.
İçinde Zermatt Buz Sarayıbüyülü bir ortamın kalbinde muhteşem hayvan heykellerini izleyebilirsiniz.

Bölgede Verbier gibi birçok popüler kayak merkezi bulunmaktadır. 4 Vadi 400 km’den fazla kayak pistine sahip.
Yürüyüş yapmayı seviyorsanız, keşfedebilirsiniz. aletsch buzulu23 kilometreyi aşan uzunluğu ve 4000 metrenin üzerinde 32 zirvesi olan Avrupa’nın en büyük buz nehri. Kayak yapmayı seviyorsanız, burası kayak yapmak için mükemmel bir alandır. Yamaçlardan birkaç metre ötede güzel dağ evleri de var. İsviçre’ye gelip birkaç gün geçirmek için mükemmel bir fırsat.

Lozan

lozan gölü cenevre

Lozan, Fransızca konuşulan Vaud kantonunda, Cenevre Gölü kıyısında yer alan bir başka şehirdir. Tepeler ve üzüm bağları ile çevrili bu kasabanın çok özel bir çekiciliği var. Lozan çok sayıda öğrencinin yaşadığı çok genç ve dinamik bir şehirdir. Olimpiyat Komitesi’nin merkezi, aynı zamanda Olimpiyat Müzesi ve Parkı’na da ev sahipliği yapıyor.
ŞehirLozan’ın eski kenti, bölgenin geri kalanına bakan bir tepenin üzerinde yer almaktadır. Bugün bile Arnavut kaldırımlı sokaklardan otantik bir atmosfer doğuyor Lozan Katedrali bölgenin eşsiz manzarasını sunmaktadır.
Şehrin hemen dışında keşfedebilirsiniz Lavauxve ufka karşı Alpler’in dağlarının silueti ile göl kenarındaki bu muhteşem teraslı üzüm bağlarının oluşturduğu manzaraya hayran kalın.

Daha fazla bilgiyi İsviçre turizm ofisinin resmi web sitesinde bulabilirsiniz.

Luzern

yonca keşfetmek

Luzern, nehrin kıyısında yer alan bir şehirdir. Luzern Gölü, Alplere yakın. Bu çok turistik yeri ziyaret etmek, Orta Çağ kent merkezini, boyalı cephelerini ve birçok tarihi anıtını keşfetmek için bir fırsat olacaktır. Luzern Aslanıkayadan oyulmuş devasa bir heykel.
Şapel KöprüsüAvrupa’nın en eski üstü kapalı ahşap köprüsü, bölgenin en ünlü yeri ve İsviçre’nin simgelerinden biridir.

Ziyaret etmek Luzern Buzulu BahçesiŞehir merkezine kısa bir yürüyüş mesafesinde olan bu bölge, bölgenin buzlar altında kaldığı zamanların kalıntılarını keşfetmenizi sağlayacak.
Günü bitirmek için Bruch bölgesi ideal bir yer olacaktır. Eskiden büyükbaş hayvan pazarı olan Bruch, bugün birçok restoran ve mağaza bulabileceğiniz şehrin gözde ve kozmopolit bölgesidir.

Yaz aylarında Luzern Gölü’nden ve gölün suyunda (biraz soğuk) yüzmek için hazırlanmış bir dubadan da yararlanabilirsiniz. Gerçekten güzel ve çevrenin harika bir manzarasına sahipsin.

Chillon Kalesi

en Chillon KalesiCenevre Gölü kıyısındaki Veytaux’da bulunan, İsviçre’nin en çok ziyaret edilen tarihi eseridir. O kale 110 metre uzunluğunda ve 25 metre yüksekliğinde bir kale, geçmişte Savoy Hanedanı ve Bernese’nin yaşadığı bir yerdi. Rehberli bir tur sırasında bu binanın birçok odasını keşfetmek için yarım gün ayırın.

Göl ve dağlar arasına sıkışmış bu büyüleyici kale, büyülü bir yer. Ziyaretiniz sırasında, birçok kişiye de hayran olabilirsiniz. duvar resimleri 14. yüzyıldan kalma ve her odada bulunan tüm dönem mobilyaları. Kara tarafında, kalenin yürüyüş yolu boyunca birçok silah sergileniyor ve akşamları gölün kenarından muhteşem gün batımlarını izleyebilirsiniz.

İsviçre’de keşfedilecek çok şey var. Arzularınızı tanımlayın (doğa mı yoksa şehir mi?) ve maceraya doğru yola çıkın!

You may also like

Leave a Comment