iPhone kılıf sızıntıları üç kameralı yapıyı tekrar doğruladı

by Aybike Güzel
0 comment

Bu yıl tanıtılacak olan yeni iPhone modellerini görmemize hala hayli uzun bir vakit var. Fakat yeni modelin tasarımı hakkında sızıntıların arkası ardı kesilmiyor. Bu sızıntıların en büyük kaynağı da kılıf üreticileri. Üstte yer alan görselde de görebileceğiniz üzere yeni iPhone modelinin üç kameralı yapısı kılıf üreticileri tarafından doğrulandı.

Üçgen halinde kamera yerleşimi

Sızıntıların gösterdiğine nazaran büyük bir kare lens içerisinde üçgen formunda yerleştirilmiş üçlü kamera yapısı bulunacak. Kare yapının sağ üstünde ise flaş yer alıyor. Fotoğrafta lenslerin etrafında beyaz bir şerit gözüküyor lakin bu şeridin aygıtın kendisinde olmayacağını söyleyelim. Bu bilgiye ise daha evvel başarılı sızıntılar ile anılan Ben Geskin’den ulaştık. Aslında lensin tamamının siyah olacağına yönelik farklı render imajları de ortaya çıkmıştı. Ayrıyeten Ben Geskin, lensin büsbütün siyah olacağı bilgisine ek olarak bir de üç boyutlu modelini de paylaştı:

Kılıf imajlarında epey berbat gözükse de OnLeaks tarafından paylaşılan daha evvelki sızıntı görselini alt kısımda inceleyebilirsiniz. En azından daha kabul edilebilir bir imaj. Bugüne kadar akıllı telefon üreticilerinden dik yahut yanal biçimde sıralanmış kamera yapıları gördük. Yalnızca Huawei Mate 20 Pro’da kare yapı vardı. Yeni iPhone’da bu kare yapı üçgen yerleştirilen lenslerle çok daha ilginç gözüküyor.

You may also like

Leave a Comment