iPhone 15 ve iPhone 15 Plus kamera özellikleri sızdırıldı

by Aybike Güzel
0 comment
Hong Kong merkezli yatırım şirketi Haitong International Securities’in analisti Jeff Pu’ya nazaran, Eylül ayında piyasaya sürülecek olan Apple‘ın baz modelleri iPhone 15 ve iPhone 15 Plus‘ın kamera özelliklerinin sızıntılarını iPhone sevenler ile paylaştı. Jeff Pu yeni çıkacak iPhone 15 ve iPhone 15 Plus modellerinin geçen sene tanıtılan “Pro” modellerin kamera lensine sahip olacağını belirtti.

48 megapiksel kameraya sahip iPhone 15 ve iPhone 15 Plus

Sızıntılara nazaran elde edilen bir araştırma notunda Jeff Pu, bu modellerdeki 48 megapiksel lensin gelişmiş manzara kalitesi için daha fazla ışık yakalayabilen yeni bir “three-stacked” sensörü kullanacağını söylemekte. Fakat Pu’ya nazaran, son tedarik zinciri denetimlerine dayanarak entegre edilen sensörün muhtemelen iPhone 15 ve iPhone 15 Plus’ların üretiminin gecikmesine neden olabilir.

Hatırlayacağınız üzere Apple, birinci olarak geçen yıl iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’te 48 megapiksel kamera lensini tanıtmıştı. Bu lens kullanıcıların daha fazla düzenleme esnekliği için manzara belgesinde daha fazla ayrıntıyı koruyan, 48 megapiksel ProRAW fotoğraflar çekmesini sağlıyor.

iPhone 15 Pro’nun beklenen öne çıkan özellikleri

Pu, iPhone 15 Pro modellerinin “tasarım sorunları” nedeniyle artık fizikî düğmelerine sahip olmayacağını bildiren birinci kişi olmuştu. iPhone 15 Pro modellerinin titanyum çerçeve, yükseltilmiş A17 Bionic çip, artırılmış 8 GB RAM üzere öne çıkan özelliklere sahip olması bekleniyor. Tanıtılacak olan 4 iPhone 15 modelinin de USB-C bağlantı noktasına sahip olacağını hatırlatalım.

You may also like

Leave a Comment