iPhone 14 Pro’nun Dinamik Ada’sı Android’de kullanılabilir: Pekala lakin nasıl?

by Aybike Güzel
0 comment

Apple geçtiğimiz haftalarda iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerini tanıttı. Firmanın yalnızca Pro modellerinde sunduğu yeni çentik tasarımı olan Dinamik Ada (Dynamic Island) özelliği ise en dikkat çeken ayrıntılardan oldu. Android telefonlarda bir muadili olmayan bu özellik ise artık dynamicSpot ismiyle bizlerle.

Android’de Dynamic Island nasıl kullanılır?

Google Play Store’da yayınlanan dynamicSpot uygulaması, Dinamik Ada yahut Dynamic Island olarak isimlendirilen Apple’ın tahlilinin elbette her ayrıntısını Android telefonlara getirmiyor ancak farklı özellikler sunmaktan da geri durmuyor. Şimdi Beta sürümde olan uygulamanın Pro sürümü daha gelişmiş yetenekler vadediyor. Uygulamanın fiyatlı sürümünde sunulan özellikler kilit ekranında da çalıştırılabiliyor.

Geliştirilen uygulama, müzik kontrollerine erişim sağlayabiliyor. Tıpkı vakitte özelleştirilebilir bir etkileşim, zamanlayıcı desteği ve genel çoklu vazife kullanımı sunuyor. Geliştirici Jawomo, önümüzdeki periyotlarda çok daha fazla özellik ile uygulamanın geliştirileceğini ve birebir vakitte genel kullanılabilirliğin artırılacağını aktarıyor.

iPhone 14’ün kaza algılama özelliği gerçek kazada test edildi

1 gün evvel eklendi

Apple’ın taklitçi Android uygulamasıyla ilgili yasal bir yolda ilerleyip ilerlemeyeceğini bilmiyoruz ama bu cins uygulamaların gerisinin geleceğini belirtebiliriz. Bununla birlikte iPhone 14 Pro ve Pro Max’te olan Dynamic Island özelliğine misal temalar Xiaomi’nin MIUI temalarında bulunmaya başlamış durumda. Tıpkı biçimde pek çok üretici firma misal bir tasarım konusunda ar-ge faaliyetleri de yürütmekte.

You may also like

Leave a Comment