iPhone 11 modellerinde 3D Touch özelliği olmayabilir

by Aybike Güzel
0 comment
Digitimes’ın yayınladığı yeni bir rapor Apple’ın gelecek jenerasyon iPhone modellerinden basınca hassas ekranları kaldırabileceğini ve bunun da 3D Touch özelliğinin sonunu getireceğini gösteriyor. Şirket ayrıyeten OLED tedarikçileri listesinde Çin merkezli BOE‘yi de eklemiş durumda.

Çok fazla kullanılmıyor

Apple’ın 3D Touch‘ı kaldırmasıyla ilgili tartışma, yılın başından bu yana sürüyor ve Barclay Bank analistlerinin Çin’deki tedarikçilerle Mayıs ayında mevzuyla ilgili konuştukları ve bu özelliğin 2019 iPhone modellerinde olmayacağı bildirilmişti. Apple, iOS 13’ün birinci beta sürümlerini yayınladıktan sonra, yazılım dayanağıyla birlikte artık 3D Touch’ın muhtaçlık duyulan bir özellik olmadığına karar vermiş durumda.

3D Touch özelliği iPhone 6S ve iPhone 6S Plus modelleriyle birlikte tanıtılmıştı. Bu teknoloji ayrıyeten MacBook ve Apple Watch aygıtlarda da kullanılıyor. Ekrana uyguladığınız basınca göre çeşitli süreçler yapmanızı sağlayan 3D Touch özelliğinin kaldırılmasının ana nedenlerinden biri de kullanıcılar tarafından çok fazla kullanılmaması olarak açıklanıyor.

You may also like

Leave a Comment