iOS 13 ile uygulamalar harici depolamadaki fotoğraflara direkt olarak ulaşabilecek

by Aybike Güzel
0 comment
iOS 13 sürümü ile Apple, üçüncü parti uygulamaların harici depolamadan fotoğraflara direkt olarak ulaşabilmesini sağlayacak. 9to5Mac raporuna nazaran bu durum gerçekleşirse, iOS ekosisteminin profesyonel düzeyde kullanımını engelleyen en büyük mahzur ortadan kalkmış olacak. 
Apple, iPad Pro modellerini bilgisayarların yerine geçmesi için tasarlasa ve tanıtsa da, harici depolamadan fotoğrafları çekmek üzere çok kolay bir ihtiyaç bile iOS pürüzüne takılıyordu. Bilhassa fotoğraf sanatkarlarının kullanımına açık olan iPad Pro modelleri, her ne kadar kullanışlı olsa da bu kısıtlama sebebiyle kameralardan fotoğrafları direkt olarak alamıyordu.
Adobe Lightroom CC üzere yazılımların ve Type-C portuyla esneklik kazanan iPad Pro modellerinin bu güncellemeden evvel hâlâ fotoğrafları birinci olarak dâhili iPad kamera dizinine atması gerekiyor. Bu süreç Siri Kısayolları ile otomatik hâle getirilmiş olsa da iOS 13 bu gereksizliği ortadan kaldıracak.

Haziran ayında gerçekleşecek WWDC 2019’da Apple’ın iOS 13, tvOS 13, macOS 10.15 ve watchOS 6 sürümlerini tanıtması bekleniyor.

You may also like

Leave a Comment