Instagram Direct uygulaması kapanıyor

by Aybike Güzel
0 comment

Instagram platformunun kullanıcılara daha tesirli ve bağımsız bir sohbet imkânı sunmak ismine 2017 sonlarında hayata geçirdiği Direct uygulaması gün yüzü göremedi. 1.5 yıllık bir deneme sürecinin akabinde uygulama kapanıyor.

Saman alevi gibi

Direct bilindiği üzere Instagram içerisindeki özel sohbet modülünün ismi. Platform, kullanıcıların daha fazla paylaşıma odaklanması gayesiyle Direct modülünü başka bir uygulama haline getirmişti. Yüz filtreleri üzere özellikleriyle Direct uygulaması belli ülkelerde kullanıma sunulmuştu.

Ne var ki kullanıcıların alışkanlıkları firmanın istediği istikamette değişmedi ve Direct çok ilgi görmedi. Instagram da uygulamaya tartı vermeyi bıraktı. Uzun bir sessizlik periyodunun akabinde da gelecek ay uygulamanın kapanacağı açıklandı.

Direct uygulaması içerisindeki tüm sohbetleriniz otomatik olarak Instagram uygulamasına aktarılacak. Böylelikle sohbete kaldığınız yerden devam edebileceksiniz. Ayrıyeten uygulamanın öne çıkan teknolojilerinin de tekrar Facebook çatısı altındaki öteki uygulamalara kaynak olacağı söz ediliyor.

 

You may also like

Leave a Comment