Huawei’nin dört kameralı yeni telefonu TENAA onayı aldı

by Aybike Güzel
0 comment
Huawei’nin SPN-AL00 ve SPN-TL00 model numarasına sahip yeni telefonu TENAA tarafından onaylandı. Çinli sertifikasyon kurumunu ziyaret eden aygıtın teknik özellikleri de açığa çıktı. Lakin nasıl bir dizayna sahip olacağı şimdi bilinmiyor.
Telefonda, 2 MP + 2 MP + 8 MP + 48 MP sensörlerden oluşan dörtlü art kamera sistemi bulunuyor. Ön tarafında ise 32 MP selfie kamerası var. TENAA sertifikası ayrıyeten aygıtın 3.900 mAh‘lik bir pil içerdiğini ve Android 9.0 Pie tabanlı EMUI 9.0 arayüzü ile çalıştığını gösteriyor.

Tasarımı bilinmiyor

Huawei’nin yeni telefonunda 2340 x 1080 piksel çözünürlük sunan 6.26 inç IPS ekran mevcut. Ayrıyeten siyah ve mavi olmak üzere iki renkte gelecek. 2.2 GHz suratında sekiz çekirdekli Kirin yonga seti ile güçlendirilen aygıt 6 GB / 8 GB RAM ve 128 GB / 256 GB depolama seçenekleri ile piyasaya sürülecek.
TENAA onayı alan telefon, özellikleri itibarıyla orta sınıf bir model izlenimi veriyor. Aygıtla ilgili daha evvel rastgele bir sızıntı ortaya çıkmamıştı. Başta da belirttiğimiz üzere nasıl bir görünüme sahip olacağını bilemiyoruz. Çünkü, TENAA şimdi tek bir görsel bile yayınlamadı.

You may also like

Leave a Comment