Huawei, piyasadaki telefonlarına güvenlik güncellemesi ve servis takviyesi sunmaya devam edecek

by Aybike Güzel
0 comment
Hemen çabucak hepimizden çok daha makus bir Pazartesi günü geçiren Çinli telekom devi Huawei, ABD firmalarıyla artık rastgele bir işbirliği içerisine giremeyecek. Firmanın mâruz kaldığı bu yaptırımlar, Çin devletine bilgi sızdırdığına dair söylentilerden dayanak alıyor ve kritik kaynaklarını tehdit ediyor.
Dünya çapında çok sayıda kullanıcı olan, hatta dünyanın en büyük ikinci telefon üreticisi olan Huawei, duruma yönelik açıklamalarda bulundu. Bunlardan şu an firmanın telefonlarını kullananları ilgilendiren kısmına nazaran, bu aygıtlara güvenlik güncellemeleri ve satış sonrası hizmetleri sunulmaya devam edilecek.
Gelecek aygıtlarda Google hizmetlerinden ve çok sayıda Amerikan merkezli firmanın patentlerinden yararlanamayacak Huawei’yi güç günler bekliyor. Çin iç piyasasında kullanılamayan Google hizmetleri firmaya pek bir darbe indirmese de dünyada bu hizmetler son derece kıymetli.
Huawei’nin tam açıklaması şöyle:

“Android’in dünya çapında büyümesine ve gelişimine Huawei, önemli manada katkı sağladı. Android’in global ölçekte kilit partnerlerinden biri olarak, açık kaynak platformuyla kullanıcılara ve sanayiye yararlı bir ekosistem oluşturmak için çalıştık.

Huawei, şu an faal olan tüm Huawei ve Honor telefon ve tabletlere güvenlik güncellemeleri ve satış sonrası dayanak hizmetlerini sunmaya devam edecek. Bu kapsama şimdiye kadar satılmışları ve küresel olarak stokta olan eserler girecek.

Güvenli ve sürdürülebilir bir yazılım ekosistemini, tüm kullanıcılarımıza en uygun tecrübesi sunma hedefiyle oluşturmaya devam edeceğiz.”

You may also like

Leave a Comment