Game of Thrones’un final kısmı, ABD ile ticaret savaşında olan Çin’de gösterilmedi

by Aybike Güzel
0 comment
Game of Thrones dizisinin final kısmı Pazar gecesi yayınlanmış olabilir, lakin gösteriminin şimdi gerçekleşmediği ülkeler de mevcut. Bunlardan birisi de Çin. Dizinin üretimci şirketi olan HBO‘nun yayın haklarını elinde bulunduran Tencent Görüntü, Çinli izleyicilerin merakla beklediği final kısmını yayınlamadı.

ABD, Çin tansiyonu tırmanıyor

Diziyi izlemek isteyen kullanıcılar final kısmının yerine, hizmetin kimi sıkıntılar nedeniyle gösterilmediğini açıklayan bir yanılgı bildirisiyle karşılaştılar. Bu yanılgı iletisinde bahis net bir biçimde açıklanmıyor olsa da, durumun ABD ve Çin ortasındaki ticaret uyuşmazlıklarından kaynaklandığı söz ediliyor. Tencent, yaşanan bir teknik sorun nedeniyle Game of Thrones dizisinin son kısmını yayınlayamadığını belirtse de, dizinin üretimci şirketi HBO bu duruma itiraz ediyor.

HBO şirketinin sözcüsü yaptığı açıklamada, Tencent’in Çin hükümetinin ticari savaşı nedeniyle seri finalini yayınlamadığını ve ülkedeki izleyicilere en kısa müddette yayın vakti hakkında bilgi vereceklerini belirtiyor. Huawei‘nin başrolde olduğu ABD ve Çin ortasındaki bu ticaret savaşlarının hangi noktalara ulaşacağını  kestirmek ise epey güç.

You may also like

Leave a Comment