HP’den birinci büyük Chromebook: 15 inç IPS ekran ve tam boyut klavye

by Aybike Güzel
0 comment
Fiyat/kalite ya da daha bilinen versiyonuyla fiyat/performans oranıyla etkilemeye devam eden Chromebook’lar ortasına bir yenisi daha eklendi. HP’nin birinci 15 inç Chromebook modeli olan HP Chromebook 15, IPS dokunmatik ekran ve 64GB taban flash depolama ile geliyor.
Taban model 449 dolar fiyatla geliyor ve istenirse fiyat artışıyla birlikte eMMC depolama iki katına çıkarılabiliyor ve daha süratli Intel Core i5 işlemci pakete dahil edilebiliyor.
HP’nin açıklamasına nazaran bugünden itibaren resmi mağazada satışa sunulacak model, fiyatına nazaran âlâ bir donanımla geliyor. Tam boyutlu ve uygun fiyatlı Windows laptoplara kıyasla daha akıcı olacağını söyleyebileceğimiz HP Chromebook 15, medya tüketimi için de IPS ekranı sayesinde uygun bir tecrübe sunacaktır.

Cihazın geri kalan donanımı 4GB dahili RAM, Intel HD Graphics 610 ve 13 saate varan pil ömründen oluşuyor. HP’nin sık sık partnerlik kurduğu Bang & Olufsen hoparlörler bu aygıtta da bulunuyor. Renk seçenekleri ise gri ve maviden oluşuyor.

You may also like

Leave a Comment