HP dünyanın birinci çift ekranlı oyuncu dizüstü bilgisayarını duyurdu

by Aybike Güzel
0 comment

Bir periyot akıllı telefon pazarında gördüğümüz çift ekran trendinin yavaş yavaş dizüstü pazarına da geldiğini görüyoruz. HP OMEN X 2S yeni oyuncu dizüstü bilgisayarında dünyada birinci defa çift ekrana yer veriliyor.

HP OMEN X 2S özellikleri

Çift ekrandan kasıt elbette iki büyük ekran değil. Klavyenin üst kısmına 6 inçlik Full HD dokunmatik bir ekran daha yerleştirilmiş. Bu ekranda YouTube, WhatsApp, Spotify, WeChat üzere uygulamalar kullanılabiliyor. Ekranın emeli ise oyun oynarken kullanıcıların daima gözlerinin telefona gitmesini engellemek. Temel uygulamalar ikinci ekrana alındığı için oyuncular da oyunlarına daha fazla odaklanabiliyor.

HP OMEN X 2S modeli 15 inçlik diyagonal bir ekrana sahip. Seçenekler ortasında 240Hz tazeleme oranına sahip Full HD panel yer alıyor. G-Sync teknolojisi sayesinde oyunlarda yırtılmalar ve gecikmeler en aza indiriliyor. Metal gövde ise 20mm kalınlığında.

Modele güç veren dokuzuncu jenerasyon 8 çekirdekli Intel Core i9 işlemcisi 5GHz suratına kadar çıkabiliyor. Nvidia GeForce RTX 2080 Max-Q ekran kartı da en güzel oyun tecrübesini sunmak için yerini almış. Bu güçlü donanım OMEN Tempest soğutma sistemi ile desteklenmiş. 12V fan sıcak havayı 3 farklı kanaldan 5 yollu olarak aktarıyor. Ayrıyeten sıvı metal bileşen ile klâsik sistemlere nazaran 10 kata kadar ısı dağıtımı yapıyor ve FPS bedellerinde yüzde 28 civarında artış elde ediliyor.

Intel Optane Memory H10 melez depolama teknolojisine de dayanak sunan HP OMEN X 2S için şimdi bir fiyat açıklanmadı. İkinci ekran haricindeki özellikler ve GeForce RTX 2080 ekran kartı HP Omen 17 için de geçerli. Omen 15 ise Max-Q dizaynına yer veriyor.

 

You may also like

Leave a Comment