Honor 20 serisi birinci defa hologram tasarım teknolojisini kullanacak

by Aybike Güzel
0 comment

Huawei’nin ay içerisinde tanıtacağı ve P30 serisinin ucuz versiyonu olarak gösterilen Honor 20 serisi resmi olarak da detaylanmaya başladı. Firma serinin art kapak dizaynında dalda birinci defa hologram teknolojisini kullanacak.

Dynamic Holographic nedir?

Bir görüntü ile de paylaşılan hologram tasarım teknolojisi firmanın telefonlarında kullandığı mevcut renk geçişli cam kaplama dizaynını bir tık öteye taşıyor. Dynamic Holographic ismindeki teknoloji geçişli renklere derinlik ekleyerek daha etkileyici hale getiriyor.

Huawei bu tasarım için milyonlarca minyatür prizmayı cam katmanın altına yerleştirmiş ve böylelikle ışığı yansıtmasını sağlamış. Firma her 100 kapaktan 20 adedinin testleri geçebildiğini buna karşın en âlâ sonuç için bu dizayndan vazgeçmediklerini belirtiyor. Ayrıyeten art kamera L biçimindeki durum ile hologram tesirine yardımcı oluyor.

Honor 20 Pro özellikleri

6.5 inçlik OLED ekrana sahip olan Honor 20 Pro modelinde sol üst delikli çentik tasarımı dikkat çekiyor. Aslında çekmiyor diyebiliriz çünkü firma farklı duvar kağıtları kullanarak deliği gözlerden saklamayı başarmış.

Parmak izi okuyucu ekrana entegre edilirken SIM kart tepsisi de yan kısma kaydırılmış. Art kısımda 40MP çözünürlüğünde Sony IMX600 ana sensör yer alıyor. Yanında derinlik kamerası, periskopik telefoto kamera ve 3D ToF derinlik sensörü bulunuyor. Ön kamera ise 32MP çözünürlüğünde.

Kirin 980 ile şimdiki amiral gemilerine baş tutan modelde 8GB RAM dayanağı bulunacak. Bununla birlikte batarya kapasitesi ve süratli şarj takviyesi konusunda bir bilgi bulunmuyor.

Honor 20 özellikleri

Honor 20 modeli biraz daha küçük yapıya sahip olacak. 6.26 inçlik OLED ekranda tekrar delikli çentik tasarımı mevcut. Parmak izi okuyucu ise art kısma alınmış. Kirin 980 yonga seti yanında 6GB RAM seçeneği sunulmuş. 3650mAh kapasiteli batarya 22W süratli şarj ile destekleniyor.

 

You may also like

Leave a Comment