Google’ın yeni artırılmış gerçeklik projesi, çizim yapmayı öğretiyor

by Aybike Güzel
0 comment
Çizim yapma merakınız varsa ve bu işin tekniklerini öğrenmek istiyorsanız, internet üzerinde araştırmalar ve görüntüler aramaya alışkınsınızdır. Fakat Google‘ın yürüttüğü yeni AR projesi, bu çizim yeteneklerinizi eğlenceli ve tesirli bir biçimde yapmanızı sağlayacak.

Çizim tekniklerini öğrenmenin eğlenceli yolu

Google Creative Lab tarafından geliştirilen Drawalong AR isimli artırılmış gerçeklik projesi, Youtube’daki çizim eğitimi görüntülerini AR teknolojisi kullanarak kağıda aktarmanızı sağlayacak. Kolay bir formda açıklayacak olursak, telefonunuzdan rastgele bir çizim görüntüsünü açacaksınız ve aygıtınızı kağıda tutup ekrana bakarak, birebirini çizmeye çalışacaksınız. Bu projenin, çizim marifetlerinizi geliştirmek için harika bir fikir olduğunu söylemek mümkün.

Google deneme yapmak için YouTube’da tanınan popüler içerik oluşturucusu AmandaRachLee ile paydaşlık kurdu. Konseptin ardındaki beynin ise Google Creative Lab ile çalışan Jane Friedhoff olduğu belirtiliyor. Bir elinizle telefonu tutmanız gerekeceği için çizim yapmanız biraz güç olabilir fakat işin tekniğini kavramak açısından kesinlikle faydası dokunacaktır. Drawalong AR projesinin kullanıcılara ne zaman sunulacağı hakkında ise şimdilik bir bilgi verilmiş değil.

You may also like

Leave a Comment