Google’ın Dijital İstikrar özelliği Pixel telefonları yavaşlatıyor olabilir

by Aybike Güzel
0 comment
Hangi uygulamada ne kadar zaman geçirdiğiniz ve gün içinde telefon kilidini kaç defa açtığınız gibi bilgileri Dijital Denge özelliği ile takip edebiliyorsunuz. Android Pie sürümü ile gelen bu özellik kullanıcılara dijital sıhhat takibi imkanı tanıyor. Lakin son gelen bilgiler bu özelliğin Pixel telefonları yavaşlatıyor olabileceğini ortaya çıkardı.

Özellik kapanınca aygıtlar hızlanıyor

Dijital İstikrar uygulaması bu bilgileri toplayabilmek için iddia edebileceğiniz üzere arka planda çalışıyor. Yalnızca uygulamada geçirdiğiniz mühlet tutulduğundan ötürü olağan kaidelerde Dijital İstikrar’ın sistemi etkilememesi gerek. Uzun zamandır Pixel 3 akıllı telefonundaki yavaşlığın sebebini arayan Reddit kullanıcısı ise farklı bir sonuca ulaşmış. Dijital İstikrar özelliğini kapattığı anda telefonundaki yavaşlamaların düzeldiğini belirtiyor.
Konu hakkında açılan başlıkta birçok Pixel telefon kullanıcısı da Dijital İstikrar’ı kapatmanın aygıtlarını hızlandırdığını aktarıyor. Elhasıl şimdi ortada net bir bilgi olmasa da kullanıcı geri dönüşleri Dijital İstikrar özelliği için soru işaretleri ortaya çıkardı.
Dijital İstikrar yalnızca Pixel telefonlara mahsus değil. Başta Android One aygıtlar olmak üzere Android Pie güncellemesi alan birçok modelde buluyor. Mevzu hakkında Google tarafından rastgele bir açıklama yapıldığı anda DonanımHaber’i takip ederek haberdar olabilirsiniz.

You may also like

Leave a Comment