2019 iPhone modellerinin art dizaynını ortaya koyan kalıp fotoğrafları yayınlandı

by Aybike Güzel
0 comment
Apple’ın bu yıl çıkaracağı iPhone’ların tasarımını yenileyeceğini umuyorsanız hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Teknoloji editörü Mark Gurman, Twitter hesabında 2019 iPhone modelleri için kullanılacak kalıp görüntülerini yayınladı. Paylaşılan kalıpların iPhone 11 ve iPhone XR 2 modellerine ilişkin olduğu argüman ediliyor.
Akıllı telefonların isimlerinin şimdi doğrulanmadığını belirtelim. Kalıplar daha önce gördüklerimize epey benziyor. Gelen bilgiler yeni kuşak iPhone’ların evvelkilere benzer bir tasarıma sahip olacağı istikametinde. Asıl fark gerideki kamera sisteminde olacak.

Kare kamera modülü

iPhone 11’in üçlü kamera sistemi ile geleceği, iPhone XR 2’nin ise çift art kamera ile donatılacağı bildiriliyor. Bununla birlikte Apple kamera çıkıntısı yerine kamera ve lensleri barındıracak bir kare modül kullanacak üzere görünüyor. Şirketin ne emelle bu türlü özel bir kamera tasarımı tercih ettiğini ise şu an için bilemiyoruz.
Gurman, Apple eserleri ile ilgili evvelce verdiği güvenilir bilgileriyle tanıdığımız bir isim. Dolayısı ile tecrübeli editörün bu sızıntısının da gerçek olma ihtimali bir epey yüksek. Önümüzdeki günlerde bahisle ilgili yeni sızıntılar çıktıkça 2019 model iPhone’ların tasarımı konusunda daha uygun bir fikir sahibi olabileceğiz.

You may also like

Leave a Comment