Google, Youtube görüntülerinin altında alışveriş kontakları gösterecek

by Aybike Güzel
0 comment
Google, Amazon’la önemli formda rekabet edebilecek bir çevrimiçi alışveriş şirketi oluşturmak için yıllarca uğraşmıştı. Alışveriş devi Amazon‘la baş etmek pek mümkün olmasa da, gelen haberlere nazaran şirket bunun için yeni planları uygulamaya başladı.

Kendi alışveriş sitesine yönlendirecek

Google, sahibi olduğu görüntü platformu YouTube‘da, sitede yayınlanan görüntülerin altında eser fiyatlarını ve tekliflerini görüntüleyen yeni bir özelliği test ediyor ve kullanıcıların bunları Google’dan satın almasını kolaylaştırıyor. Şirkete yakın isimlere nazaran arama devi, Google Express olan alışveriş platformunu da Google Shopping olarak yine isimlendirmeyi planlıyor.

Amazon’la rekabeti önemli bir halde başa takmış olan Google, alışveriş platformu olan Google Express’e yeni satıcıları süratle eklemeye devam ediyor ve geçtiğimiz günlerde de görsel aramaya reklam irtibatlarını entegre etmişti. Bundan bu türlü örneğin Youtube’da bir akıllı telefon incelemesi izliyorsanız, görüntünün altında o ürünün linki belirecek ve satın almak için Google’ın alışveriş sitesine yönlendirileceksiniz.

You may also like

Leave a Comment