Google Glass Enterprise Edition 2 donanımı belirli oldu

by Aybike Güzel
0 comment

Google’ın büyük umutlarla geliştirdiği lakin kimi kısıtlılıklar nedeniyle o periyot geniş kitlelere ulaşamayan akıllı gözlüğü bugün kurumsal tarafta hayatına devam ediyor. Google Glass Enterprise Edition 2 olarak üçüncü kuşağa terfi eden gözlüğün donanımı da aşikâr oldu.

Google Glass Enterprise Edition 2 özellikleri

Döneminin en yenilikçi icadı olarak gösterilen Google Glass gerek zayıf donanımı gerekse de düşük bataryası nedeniyle eleştirilmişti. Üzerine bir de yüksek fiyat etiketi binince tüketiciden uzakta kalan bir eser oldu.

Tam proje rafa kalkarken Google bahtını kurumsal pazarda denemeye karar verdi ve yenilikçi uygulamalar ile gözlük ilgi görmeyi başardı. Google Glass Enterprise Edition 2 bu manada daha gelişmiş bir eser oldu.

Google Glass Enterprise Edition 2 modelinde Qualcomm’un Snapdragon XR1 yonga seti yer alıyor. Snapdragon XR1 yonga seti yüksek performans ve güç verimliliğine odaklanıyor. İşlemci ve grafik ünitesi ayrıntıları bilinmese de 4K 60fps içeriklere imkân tanıyor. Ayrıyeten 3DoF ve 6DoF hareket takibi sensörlerine de takviye sunuyor. Yeniden yapay zekâ takviyesi de mevcut.

 

Yeni yonga seti sayesinde gözlük daha performanslı ve daha güç verimli olacak. Anroid işletim sistemi ile de geliştiricilerin düşüncesiz bir biçimde uyumlu uygulamalar geliştirebileceği söz ediliyor.

Ayrıca Google Glass için iş ekipmanları üreticileri ile de iştirak kelam konusu. Örneğin Smith Optics gözlük için muhafaza ızgaraları geliştirmiş. Yakın devirde daha fazla ekipman piyasada olacak. Google Glass Enterprise Edition 2 kurumlara toplu olarak satılacak ve fiyatı şimdi açıklanmadı.

 

You may also like

Leave a Comment