God of War satış sayıları 10 milyona ulaştı

by Aybike Güzel
0 comment

Geçtiğimiz yılın en başarılı oyunlarından birisi olan God of War, 10 milyonluk satış sayısını geride bıraktı. Dün düzenlenen Sony IR Day 2019’da konuşan Sony Interactive Entertainment lider ve CEO’su Jim Ryan, God of War’un en başarılı PlayStation özel oyunlarından birisi olduğunu açıkladı.

20 Nisan 2018’de piyasaya sürülen God of War, yalnızca üç gün içerisinde tam 3,1 milyon kopya satarak PlayStation tarihinin en süratli satan oyunu olmuştu. God of War sonrasında bir ay içerisinde 5 milyon satış sayısına da ulaşmıştı. Mayıs 2018’in akabinde ise bugüne kadar 5 milyo kopya daha satılmış. Yani toplam satış sayısı 10 milyonu aşmış durumda.

]bkzdh=99198]
God of War şu anda Uncharted: A Thief’s End, Last of Us Remastered ve Horizon Zero Dawn ile birlikte 10 milyonluk sonu geride bırakabilen dört PS4 özel oyunundan birisi. Yakında bu üçlüye Spider-Man’in de katılması bekleniyor. Spider-Man (PS4) şu anda 9 milyon adet satmış.

94 Metacritic puanına sahip olan God of War, The Game Awards 2018’de Yılın Oyunu (GOTY) mükafatını almayı başarmıştı. Hem eleştirmenler hem de genel manada oyunseverler tarafından inanılmaz olumlu reaksiyonlarla karşılanan God of War’un ayrıyeten PS4 satışlaranı da önemli manada artırdığı kestirim ediliyor.

 

You may also like

Leave a Comment