Gigabyte yeni X570 anakartlarını duyurdu

by Aybike Güzel
0 comment

AMD’nin yeni Ryzen serisi işlemciler ve X570 çipsetini duyurmasının akabinde anakart üreticileri de birbiri gerisine uyumlu serilerini tanıtmaya başladı. MSI’ın akabinde Gigabyte da yeni X570 çipsetli anakart serisini duyurdu.

Gigabyte X570 AORUS özellikleri

Gigabyte X570 AORUS adını alacak yeni seri PCIe 4.0 ahengi ile dikkat çekiyor. Böylelikle en verimli bant genişliği elde ediliyor. Serideki her ATX kartı dijital güç dizaynlarında en az 14 güç fazı barındırıyor. Anakartlar daha istikrarlı bir akım sağlamak için PowIRstage yahut DrMOS ve farklı MOSFET‘lere yer veriyor.

Yeni seride Q-Flash Plus teknolojisi de güncellenmiş. Bu en yeni sürümde kullanıcılar bir işlemci, bellek, grafik kartı takmadan yahut bilgisayarı açmadan bile BIOS’u basitçe güncelleyebiliyor. Ayrıyeten anakartlar WiFi 6 802.11ax kablosuz standardıyla 2.4Gbps’de ultra süratli ilişki sağlıyor

Yeni anakartlar çok ısıya karşı M.2 termal muhafaza, fan gürültüsünün desibel düzeyini ölçen sensörler ile birlikte Smart Fan teknolojisi, GIGABYTE Ultra Durable güçlü bileşenler seride öne çıkan ögeler.

Serinin amiral gemisi X570 AORUS XTREME anakartı. Modelde 70A’ya kadar 16 fazlı dijital güç tasarımı, en güçlü VRM soğutması için direkt dokunuşlu ısı boruları, yaprak dizaynlı ısı dağıtıcı, Infineon dijital güç tasarımı üzere özellikler yer alıyor. Yeni Gigabyte X570 AORUS anakartlar kısa mühlet içerisinde piyasaya sürülecek.

 

You may also like

Leave a Comment