Galaxy S10 kamerasına gece modu güncellemesi geldi

by Aybike Güzel
0 comment
Üst model Samsung Galaxy S10 telefonlar üçlü kamera kurulumuna sahip olsalar da, rakipleri  Huawei P30 Pro ve Google Piksel 3 XL ile kıyaslayınca bilhassa düşük ışıklı ortamlarda zayıf kaldıklarını söyleyebiliriz. Durumdan rahatsız olan teknoloji devi, Galaxy S10 serisi için geliştirilmiş gece modu güncellemesi yayınladı. Sammobile’da yayınlanan örnek fotoğraflara bakılırsa, hayli değerli bir yükseltme.

Gözle görülür iyileştirmeler

En son Galaxy S10 güncellemesiyle, hem olağan hem de ultra geniş açılı kameralar için Gece Modu‘nu kullanabileceksiniz. Daha küçük bir (f / 2.2) diyafram açıklığına karşın geliştirilmiş gece modu, ultra geniş açıda daha parlak görüntüler çekilmesini mümkün hale getirmiş. Fakat fotoğraflarda gözle görülür bir netlik olsa da, kumlanmanın devam ettiği göze çarpıyor. Sammobile’e nazaran, gece moduna geçtiğinizde kumlanma (noise) düzeyleri genellikle daha düşük düzeylerde oluyor.

Daha uzun enstantane suratlarında fotoğraf çektiğinden, telefonunuzu sabit tutmazsanız, fotoğraflar biraz bulanık görünebilir. Bunlar Samsung için büyük gelişmeler olsa da, rakiplerine oranla yeniden de geri kaldığı söz ediliyor. Gece Modunun yanı sıra, yeni güncelleme telefoto objektifi kullanarak canlı odaklama yapmanıza da müsaade veriyor. Yeni kamera geliştirmeleri en son Mayıs 2019 güvenlik düzeltme eki güncellemesine dahil edildi ve birkaç ülkede dağıtılmaya başlandı. Ülkemize ne vakit geleceğini ise şimdilik kestirmek sıkıntı.

You may also like

Leave a Comment