doğa kampı

Fransa’da bir aile tatili için ideal kamp alanını bulun

by Aybike Güzel
0 comment

Ailece tatile çıkma ihtimali büyük bir sevinç ama aynı zamanda biraz endişe de yaratıyor. Hedef herkese hitap edecek mi? Konaklama herkesin gereksinimlerini karşılayacak mı? Sıkılmadan dinlenmeyi nasıl başaracağız? Fransa’da kamp yapmak, maksimum özgürlüğü korurken bir araya gelmek için ideal bir çözüm gibi görünüyor.

Neden Fransa’da kamp yapmayı seçmelisiniz?

Bu tür bir konaklamayı tercih etmenin nedenleri lejyondur. Her şeyden önce, Fransa’da kalmak, araba ile katedilecek kilometreleri sınırlar; bu, özellikle hedeflerine ulaşmaya hevesli küçük çocuklarla seyahat ederken avantajlıdır.
Buna ek olarak, kamp yapmak en ekonomik ama hepsinden önemlisi konaklama bulmanın en eğlenceli yolu olmaya devam ediyor. Çadırda, karavanda veya mobil evde, manzara değişikliği tamdır, günlük yaşamdan kopmak için mükemmeldir.
Kamp alanı aynı zamanda toplantılara elverişli bir şenlik alanıdır. Tatillerini hep aynı yerde geçiren müdavimler de var. Her yıl bulunacak arkadaş canlısı bir topluluk oluşturmaya yetecek kadar.
Son olarak, kamp yapmak özgürlükle eş anlamlıdır. Diğer tatil konaklama yerlerinin aksine, burada hiçbir kısıtlamanız veya yükümlülüğünüz yoktur. Sahanızı rezerve edersiniz ve dilerseniz kamp yerlerini düzenli olarak değiştirebilirsiniz.

Bir aile tatili için bir kamp yeri nasıl seçilir?

Unutulmaz bir aile tatili geçirmek için kamp alanınızı dikkatli seçmelisiniz. Hayal kırıklıklarını önlemek için çeşitli kriterler incelenmelidir. Köpeğiniz varsa, kamp alanının hayvanları kabul edip etmediğini hemen kontrol edin. Ayrıca ne tür mekanların ve konaklama birimlerinin mevcut olduğuna ve bunların nasıl donatıldığına bakın. Örneğin, etkinliklere, bölgelere, eğlenceye ve fiyatlara göre farklı kamp alanları sunan Flower Campings gibi iyi yapılmış siteler var. Çok fazla komşunuz olup olmayacağını öğrenmek için kampın doluluk oranını gözlemleme fırsatını yakalayın. Altyapı tarafından sunulan faaliyetler ve hizmetler hakkında bilgi edinin: oyun alanları, spor alanları, eğlence, ayrıca çamaşırhane, yüzme havuzu, internet ve hatta mağazalar. Son olarak, kamp alanının çevresiyle ilgilenin. Yakınlarda gezilecek yerler nerelerdir? Ailece hangi gezileri yapabilirsiniz? Orada bir kez keşfedebileceğiniz tüm aktiviteler hakkında önceden bilgi edinin.

doğanın tadını çıkar

Fransa’da aile tatilleri için en iyi kamp alanları

Ailece keyifli tatiller geçirmek için özellikle iyi düşünülmüş kamp alanlarından bazı örnekler.

  • Auvergne’deki Saint-Paulien, bu kamp alanı bir kalenin eteğinde ve nehir kenarındadır. Olağanüstü bir ortamda çok doğal bir yer. Beyaz suda bile su aktiviteleri var. Doğanın sakinliğinin tadını çıkarmak ve çevreyi ve Puy en Velay’i keşfetmek istiyorsanız ideal bir kamp alanıdır.
  • Douarnenez Körfezi. Brittany’de, orta çağ kasabası Locronan yakınlarında bulunan bu kamp alanında, sıcak günlerde hem gençleri hem de yaşlıları memnun edecek büyük bir su parkı vardır. Yürüyüşler ve bisiklet gezileri, oyun alanı ve mini golf, sitede ve çevresinde yapılabilecek aktivitelerdir. Ayrıca tesisin restoran, süpermarket ve çamaşırhanesinden de yararlanabilirsiniz.
  • Mancellier’ler. Vendée, bir aile olarak keşfedilecek bir departmandır. Bu kamp alanı, birkaç eğlence parkının arasında ve ünlü Puy du Fou’dan çok uzakta olmayan ideal bir konumdadır. Tesis bünyesinde, tipik olmayan odalarda kalabilir ve yüzme havuzunun, spor sahasının keyfini çıkarabilir, hatta doğrudan kamp alanından yürüyüşe çıkabilirsiniz.

Kamp yapmak, ailenizle bir Fransız bölgesini keşfetmenin ve pillerinizi huzur içinde şarj etmenin ekonomik ve egzotik bir yoludur.

You may also like

Leave a Comment