Firefox’un yeni sürümü önerilen eklenti listesiyle geliyor

by Aybike Güzel
0 comment
Popüler internet tarayıcılarından Firefox, 68 sürümüne geçtiğimiz günlerde güncellendi. Ufak yenilikler içeren sürüm başta bilgisayarlar olmak üzere birçok platformda. Yeni sürümde fark edilen değerli değişiklerden biri de önerilen eklentilerin listelendiği kısım.

Güvenli ve kullanımı kolay eklentiler ön planda

Firefox tarafından sunulan eklenti listelerinin güvenlik ve kullanılabilirlik üzere birtakım noktalarda değerlendirildiği söyleniyor. Son vakitlerde zımnilik konusunda kıymetli adımlar atmaya başlayan Firefox, tarayıcı eklentilerinde de saklılık ve güvenliği ön planda tutuyor. Listede yer alan tüm eklentiler Firefox tarafından özel olarak seçiliyor.

Bunun haricinde eski sürümde okuma moduna geçtiğinizde yalnızca yazı alanları siyah art plana bürünürken, yeni sürümde sitenin tamamı siyah art planla sunuluyor. Başka değişimler ise eklenti şikayet etme, çeşitli güvenlik güncellemeleri, kamera ve mikrofonun HTTPS kontağını kaide koşması biçiminde sıralanabiliyor.

Tarayıcı pazarının başkanı hala açık orta farkla Chrome. Fakat bu biçim yenilikler ve güvenlik üzerine özel çalışmalar ile Firefox’un pastadaki hissesini süratle artırması mümkün. Firefox’un GeckoView motorunu kullanan Android sürümü de şimdiden sürat ve güvenlik noktasında değerli şeyler vadediyor.

You may also like

Leave a Comment