Dünyanın en küçük tam kare aynasız fotoğraf makinası

by Aybike Güzel
0 comment

Üst düzey fotoğraf makinası sınıfının değerli isimlerinden birisi olan Sigma, ‘fortissimo pianissimo’ olarak isimlendirdiği dünyanın en küçük tam kare aynasız fotoğraf makinasını duyurdu.

Sigma fp özellikleri

Fortissimo pianissimo yakın manasıyla Çok Gürültülü ve Çok Sade demek. Yani birincilere sahne olması nedeniyle piyasada ses getirirken dizaynıyla da epeyce sade bir çizgi izliyor. Ürün Sigma fp formunda pazarlanacak.

24.6MP çözünürlüğünde BSI-CMOS sensör barındıran makine klasik bir Bayer filtresi kullanıyor. Otomatik odaklama sistemi kontrast tabanlı olduğu için -5EV düzeyine odaklama yapabiliyor. 100-25600 olan ISO aralığı 6-102400 aralığına kadar genişletilebiliyor.

Sensör büsbütün elektronik deklanşöre bağlı ve Eye otomatik odaklamayı destekliyor. Ayrıyeten HDR takviyesi de mevcut. Daima çekimde 18fps desteklense de en fazla 12 kare yakalanabiliyor. 14-bit DNG takviyesi sunan kamera 12-bit UHD 4K/24p DNG görüntü kaydı yapabiliyor. Sigma Photo Pro yazılımı ile DNG belgeleri düzenlenebiliyor.

 

113 x 70 x 45mm boyutlarında ve 370 gram tartısında olan gövde L-mount lensler ile uyumlu. Dış ortamlarda kullanım için gövde suya sağlam hale getirilmiş. 3.2 inçlik 2.1 milyon noktalı dokunmatik ekran gereksinim duyulan tüm denetimleri sunuyor.

Kompakt gövde üzerinde HDMI, flaş yuvası, mikrofon, USB 3.1 girişi, uzak deklanşör için giriş ve ekstra mikrofon için bir giriş sığdırılmış. Ayrıyeten ısınmaların önüne geçmek için bir ısı dağıtıcı da yer alıyor.

Kamera farklı filtrelerle sahnelerin daha canlı hale gelmesini sağlıyor. Ayrıyeten Cinemagraph ismi verilen ve GIF gibisi olarak tanımlanan bir hareketli fotoğraf modu da direkt kamera içerisinde kullanılabiliyor. Sigma fp yıl sonuna hakikat piyasada olacak.

 

You may also like

Leave a Comment