Ferrari artık Maserati arabalar için motor üretmeyecek

by Aybike Güzel
0 comment
Şüphesiz ki Maserati satın almanın en cezbedici yanlarından biri de motorunun Ferrari tarafından üretilmiş olması. Lakin bu durum yakında değişecek. Ferrari CEO’su Louis Camilleri şirketin finansal kazanımlarının değerlendirildiği toplantıda, Maserati’nin mevcut sözleşmenin sona ermesiyle birlikte Ferrari ile yaptığı motor tedarik mutabakatını yenilemeyeceğini açıkladı.
Ferrari, Maserati için hem V6 hem de V8 motor üniteleri üretiyordu. Bu gelişme İtalyan şirketin gelirlerine olumsuz yansıyacak olsa da Camilleri’ye nazaran bir manada iyi oldu. Tecrübeli yönetici “Maserati‘ye motor tedarik etmeyeceğiz. Bu bizim açımızdan hayli güzel bir gelişme. Maserati’ye verilecek motorları geliştirmek için çalışan iş gücümüz artık kendi asıl işimize yoğunlaşabilecek” dedi.

Tedarik muahedesi 2022’ye kadar sona erecek

Camilleri devam eden mevcut motor tedarik mutabakatının ne zaman sona ereceği konusunda kesin bir tarih vermedi. Lakin Maserati’nin tüm serisinin yenileneceği 2022’den önce gerçekleşeceğini söyledi.
Maserati, GranTurismo modelinin yerini alacak Alfieri isimli bir spor araba çıkaracak. Buna ek olarak Levante‘den daha küçük bir SUV sunarak mevcut eser yelpazesini yeniden tasarlayacak yahut güncelleyecek.

You may also like

Leave a Comment