Far Cry 7 ve çıkış tarihi hakkında birinci bilgiler gün yüzüne çıktı

by Aybike Güzel
0 comment

Ubisoft’un en büyük markalarından birisi olan Far Cry, bir müddettir sessizliğe gömülmüş durumdaydı. Lakin yakın vakitte ortaya çıkan bilgiler, Far Cry 7 hakkında yeni ayrıntılara işaret ediyor. Son raporlar, tek oyunculu Far Cry 7 ile birlikte çok oyunculu çevrimiçi bir Far Cry’ın da geliştirildiğini gösteriyor.

Far Cry 7, 2025’te geliyor

Aktarılanlara nazaran şu anda Project Blackbird kod isimli Far Cry 7 ve Project Maverick kod isimli bir Far Cry çok oyunculu projesi geliştirilme etabında. Enteresan bir formda, bu projelerin özgün olarak uzunca bir müddettir Far Cry imalcisi Dan Hay tarafından tek bir oyun olarak başlatıldığı fakat Hay’in Blizzard’a geçişiyle birlikte projelerin bölündüğü söyleniyor. Her iki projeye de Ubisoft Montreal’in ağır bir iştiraki olduğu da bildiriliyor.

Far Cry 7 ile birlikte birtakım kıymetli değişiklikler de gelecek. Bunlar ortasında kalıcı mevt ve sırt çantası sistemi dikkat çekiyor. Ayrıyeten oyunun Alaska’nın yırtıcı tabiatında geçeceği de tez ediliyor. Alaska söylentileri aslında 2015 yılına kadar dayanıyor diyebiliriz. Bununla birlikte oyun motorunda da bir değişikliğe gidileceği söyleniyor. Far Cry’ın mevcut Dunia oyun motorunun yerine The Division 2 ve Ubisoft’un yaklaşan açık dünya Star Wars oyununda kullanılan Snowdrop‘un geçeceği söyleniyor.

Şimdilik oyunun öyküsü ve sunacağı yeni elementler hakkında pek fazla bilgi bulunmuyor çünkü oyunun önünde temelinde uzun denebilecek bir mühlet var. Alaska ortamı ve açık dünya kağıt üstünde hoş duruyor olsa da kaynaklar, Far Cry 7 ve çok oyunculu versiyonunun 2025’in ikinci yarısında çıkacağını tabir ediyor.

You may also like

Leave a Comment