Facebook Kıssaları 500 milyon günlük kullanıcıya ulaştı

by Aybike Güzel
0 comment
Bir biçimde tüm beklentileri boşa çıkararak rekor kıran Facebook Öyküleri, günlük 500 milyon kişi tarafından kullanılıyor. 
İlk olarak Snapchat’ten çalınıp Instagram’a büyük bir muvaffakiyetle entegre edilen kıssalar, bu başarıyı takiben Facebook ana eserine, Messenger’a ve WhatsApp’a uyarlanmıştı. Facebook Öyküleri için son bilgiye nazaran günlük 300 milyon kullanıcısı olan hizmet, bugünkü bilgilere nazaran 500 milyona ulaştı. Instagram ise birebir sayıya Ocak ayında ulaşmıştı. 
Bugün yatırımcılarla yapılan görüşme sırasında konuşan Mark Zuckerberg, yatırımcılara “üç milyar doları kenara ayırdım” diyerek Federal Ticaret Komitesi tarafından Facebook’a kesilecek bir cezayı işaret etti. Kapalılık açıklarından ötürü Facebook’un muhtemelen kısa vakit sonra ödemek zorunda kalacağı bu yüklü ölçüde borç, firmanın ekonomik yapısına pek dokunacakmış üzere durmuyor. 
Şirketin üst yetkililerinden Sheryl Sandberg, konuşması sırasında 3 milyon reklam verenin öyküleri kullanarak amaç kitlelerine ulaştıklarını açıkladı. Bu reklamların muvaffakiyetleri ve yüklü olarak hangi hizmete yerleştirildikleri (Facebook, Instagram, WhatsApp) ise paylaşılmadı.

You may also like

Leave a Comment