Epic Games, hesap güvenliğini iki basamaklı doğrulama ve e-posta onayıyla arttırıyor

by Aybike Güzel
0 comment
Kullanıcı hesaplarını korumak ismine ek güvenlik tedbirleri alan Epic Games, bugünlerin en tanınan oyunlarından Fortnite hesap sahiplerini güvenlik altına alıyor. Firma tarafından yayınlanan hesap güvenlik güncellemesine nazaran yakın vakitte metin tabanlı çok faktörlü doğrulama sistemi devreye girecek. 
Buna ek olarak, tekrar yakın gelecekte her yeni hesap açılışında e-posta doğrulaması zarurî tutulacak. Başlangıçtan beri bu güvenlik tedbirinin neden alınmadığı raporda belirtilmiyor lakin bu güncellemeler muhtemelen yakın vakitte gerçekleşen botnet taarruzuyla ilgili. Bu hücumda milyonlarca e-posta hesabı açığa çıkmıştı ve bunlarla Epic hesapları açılmıştı. Firma bu hesapları silmekle uğraşırken öteki yandan da oyuncuların güvenliklerini kendileri sağlamaları için de dayanak veriyor. 
 
Epic son olarak ise kullanıcı şifrelerini Have I Been Pwned data bankasıyla kıyasladıktan sonra müsaade veriyor. Bu sayede kullanıcıların şifreleri tekraren kullanmaları engelleniyor ve berbat niyetli şahısların internet üzerindeki sayfalardan bu şifreleri ele geçirmesi engelleniyor.

You may also like

Leave a Comment